Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PC
Okładka BattleBlock Theater (X360)

BattleBlock Theater

BattleBlock Theater to gra zręcznościowa, w której musimy przemierzać poziomy wypełnione platformami, niebezpiecznymi pułapkami oraz morderczymi bestiami.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | indie

Okładka BattleBlock Theater (X360)

data premiery gry:

3kwi2013

X360

15maj2014

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

BattleBlock Theater to kolejna niecodzienna zręcznościówka autorstwa studia The Behemoth – producenta świetnego Alien Hominid oraz jeszcze lepszego Castle Crashers. Mamy tu do czynienia z trudnym do określenia połączeniem platformówki oraz gry logicznej, ukazanym w charakterystycznej dla The Behemoth oprawie wizualnej.

W grze trafiamy na tajemniczą wyspę, której większą część zajmuje monumentalna budowla – tytułowy Teatr. W jego wnętrzu dzieją się natomiast rzeczy niezwykłe. Setki rozbitków, uwięzionych przez złowrogich twórców Teatru, są poniżane i wysyłane na wielką scenę w celu brania udziału w śmiercionośnych przedstawieniach. Ich zadaniem jest przetrwanie i dotrwanie do wielkiego finału.

Nieważne jest to, w jaki sposób osiągną cel. Uciemiężeni bohaterowie mogą zarówno współpracować, jak i wzajemnie się zwalczać. Każdy rozbitek jest inny, w związku z czym wspólne pokonywanie przeciwności losu może być bardzo trudne, jeżeli nie niemożliwe. Każdy poziom wypełniony jest platformami, niebezpiecznymi pułapkami oraz morderczymi bestiami, czyhającymi na najdrobniejszy błąd ze strony gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 262 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do BattleBlock Theater

Klasyfikacja PEGI BattleBlock Theater

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe BattleBlock Theater

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3.3 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB - Vista/7/8)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
Wieści ze świata (Dead Space 2, Operation Flashpoint: Red River, Bungie) 19/11/10
Wieści ze świata (Dead Space 2, Operation Flashpoint: Red River, Bungie) 19/11/10

wiadomość19 listopada 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej do Dead Space 2, opóźnieniu premiery BattleBlock Theater, zwiastunie Operation Flashpoint: Red River, o poszukiwaniach beta-testerów nowej gry Bungie, a także Kingdom Under Fire II w wersji na PlayStation 3. Zapraszamy do lektury.

X360
PC