Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2010, 14:02

Wieści ze świata (Dead Space 2, Operation Flashpoint: Red River, Bungie) 19/11/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej do Dead Space 2, opóźnieniu premiery BattleBlock Theater, zwiastunie Operation Flashpoint: Red River, o poszukiwaniach beta-testerów nowej gry Bungie, a także Kingdom Under Fire II w wersji na PlayStation 3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej do Dead Space 2, opóźnieniu premiery BattleBlock Theater, zwiastunie Operation Flashpoint: Red River, o poszukiwaniach beta-testerów nowej gry Bungie, a także Kingdom Under Fire II w wersji na PlayStation 3. Zapraszamy do lektury.

Dead Space 2

Firma Electronic Arts poinformowała, że autorem ścieżki dźwiękowej do kosmicznego survival horror Dead Space 2 (PC, X360, PS3) jest Jason Graves. Klasyczny kompozytor przygotował na potrzeby nowych przygód Isaaca Clarke’a psychodeliczną oprawę muzyczną, nagraną z udziałem orkiestry symfonicznej oraz chóru. Warto odnotować, ze Graves jest również autorem ścieżki dźwiękowej do pierwszej odsłony serii, w związku z czym miłośnicy dzieła studia Visceral Games będą z pewnością zadowoleni. Premiera DS2 odbędzie się w styczniu przyszłego roku.

BattleBlock Theater

Premiera gry BattleBlock Theater na Xboksa 360 – nowej propozycji zespołu The Behemoth, twórców Alien Hominid oraz Castle Crashers – została opóźniona na przyszły rok. Z informacji zawartych na oficjalnym blogu studia wynika, że głównym powodem przesunięcia terminu debiutu jest wydłużający się proces dewelopingu. Autorzy zastrzegają jednak, że z grą jest wszystko w porządku – jej produkcja postępuje, aczkolwiek wymaga jeszcze sporych nakładów czasowych.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Operation Flashpoint: Red River, Bungie) 19/11/10 - ilustracja #1

Operation Flashpoint: Red River

Światło dzienne ujrzał pierwszy zwiastun zapowiadający premierę wojennej strzelaniny Operation Flashpoint: Red River (PC, X360, PS3 – premiera w przyszłym roku), opracowywanej przez firmę Codemasters. Niestety, nie zawarto w nim praktycznie żadnych fragmentów poświęconych właściwej rozgrywce. W głównej mierze jest on bowiem klipem nagranym z udziałem prawdziwych aktorów. Jego akcja, podobnie zresztą, jak i trzeciej odsłony cyklu OF, toczy się w Tadżykistanie.

Swarm

Studio Hothead Games, odpowiedzialne m.in. za dwie części marki DeathSpank, wyda swoją najnowszą produkcję – logiczno-zręcznościowe Swarm – nie tylko na pecety, ale również na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 (za sprawą serwisów Xbox Live Arcade i PlayStation Network). Przejmiemy w niej kontrolę nad 50 nieustraszonymi potworkami (tzw. Swarmites), które będą gotowe poświęcić życia dla dobra sprawy. Podopieczni gracza otrzymają cały wachlarz zachowań – będą biegać, obijać się o przedmioty, skakać, popychać i rzucać – a dany poziom zostanie zaliczony jeśli tylko uda nam się zachować co najmniej jednego Swarmite’a przy życiu. Tytuł pojawi się na początku przyszłego roku.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Operation Flashpoint: Red River, Bungie) 19/11/10 - ilustracja #2

Bungie

Studio Bungie – znane z prac nad serią Halo (obecnie w rękach 343 Industries) – poszukuje alfa i beta testerów, którzy mogliby wesprzeć je w pracach nad zupełnie nową produkcją. Aby wysłać zgłoszenie należy posiadać aktywne konto w serwisie Bungie.net, a także aktywowany, poprawny adres e-mail (z zaznaczoną opcją „Updates on how to become a Bungie Beta Tester”). Studio zastrzega jednak, że nie wszystkie zgłoszenia zostaną rozpatrzone pozytywnie.

Natural Selection 2

Przedstawiciele studia Unknown Worlds donoszą, że jeszcze dzisiaj do oferty platformy Steam powinna trafić beta strzelaniny FPP Natural Selection 2. Dostęp do niej będzie kosztować 34,95 dolarów. Osoby, które przystąpią do testów – taka możliwość przewidziana jest dla pierwszych 10 tysięcy chętnych – uzyskają automatycznie możliwość pobrania w przyszłości pełnej wersji gry.

Kingdom Under Fire II

Sejung Kim, prezes koreańskiego studia Blueside, poinformował, że Kingdom Under Fire II – hybryda strategii czasu rzeczywistego i roleplaya, nastawiona na rozgrywki w trybie sieciowym – zostanie wydana nie tylko na PC i Xboksa 360, ale również na PlayStation 3. Według Kima, PS3 jest w pełni dostosowane do tego, by trafiła na niego produkcja utrzymana w stylu KUFII. Do premiery wersji na konsolę Sony dojdzie w 2012 roku. Pierwsze dwie edycje zadebiutują w przyszłym roku.

Wieści ze świata (Dead Space 2, Operation Flashpoint: Red River, Bungie) 19/11/10 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Majesty 2: Monster Kingdom

Dragon Age: Legends

Prince of Persia Trilogy

Colin McRae: DiRT 3

Men of War: Oddział Szturmowy

Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 1

NBA Jam

Symulator Jazdy 2

Symulator Autobusu

Boulder Dash XL

L.A. Noire

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Assassin's Creed: Brotherhood – karabiny i zabójcy Gramy!

Tom Clancy's Ghost Recon

Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 1

NBA 2K11

Deus Ex: Human Revolution - gameplay

LEGO Star Wars III: The Clone Wars – Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

The Lord of the Rings: War in the North

Test Drive Unlimited 2 - Casino DLC

NBA Jam

gry