Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Majesty 2: Monster Kingdom (PC)

Majesty 2: Mroczne Królestwo PC

Majesty 2: Monster Kingdom

Trzeci dodatek do strategii Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim. Wcielamy się w obalonego władcę, który próbuje odzyskać tron z pomocą dawnych wrogów, czyli przeróżnej maści potworów.

To jest dodatek do gry Majesty 2: Symulator Królestwa Fantasy.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Majesty 2: Monster Kingdom (PC)

producent: Ino-Co

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11stycznia2011

18lutego2011

pudełko PL

Uwaga: Dodatek wydany w Polsce w ramach Majesty 2: Zestaw dodatków.

Majesty 2: Mroczne Królestwo to trzecie, ostatnie już rozszerzenie do gry strategicznej Majesty 2: Symulator Królestwa Fantasy. Rozbudowuje ono produkcję o nową kampanię dla pojedynczego gracza, a także umożliwia przejęcie kontroli nad nową rasą w rozgrywce sieciowej.

W Mrocznym Królestwie poznajemy dalsze losy Ardanii – krainy mlekiem i miodem płynącej, która tym razem ucierpiała na wskutek zdradzieckiego ataku na króla. Twórcy przedstawili całą sytuację w ramach nowej kampanii Wygnańcy wiary, podzielonej na dziesięć rozbudowanych misji. W ich trakcie jako obalony władca podejmujemy próbę odzyskania tronu. Pomagają nam w tym dawni wrogowie, czyli potwory należące do ras znanych wszystkim miłośnikom fantasy – bez ich pomocy odzyskanie tronu nie będzie możliwe i królestwo niechybnie upadnie.

Zatem w Majesty 2: Mroczne Królestwo gracz przejmuje nad kontrolę nad wszelakiego rodzaju bestiami, trenuje je, a także wyposaża w niezbędny sprzęt. Wśród nowych kreatur, dołączających do standardowego bestiariusza dla Majesty 2, znalazły się m.in. wilkołaki, a także gobliny wyposażone we włócznie. Do naszej dyspozycji oddany został szereg nowych budynków o odpowiednich właściwościach, a także niedostępni wcześniej bohaterowie.

Twórcy pokusili się również o rozbudowę trybu wieloosobowego – a konkretnie udostępnienie nowej grywalnej rasy, cyklopów. Jest to potężny, aczkolwiek powolny przeciwnik.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Majesty 2: Mroczne Królestwo

Klasyfikacja PEGI Majesty 2: Mroczne Królestwo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Majesty 2: Mroczne Królestwo

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 6800 GTX lub lepsza), Windows 2000/XP/Vista

Premiera Majesty 2: Monster Kingdom i 75% obniżka cen na gry z serii

wiadomość12 stycznia 2011

Firma Paradox Interactive udostępniła oczekiwany od kilku miesięcy trzeci dodatek do swojej gry strategicznej Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim. Rozszerzenie zatytułowane Majesty 2: Monster Kingdom od wczoraj jest dostępne w systemach cyfrowej dystrybucji.

Monster Kingdom trzecim dodatkiem do Majesty 2
Monster Kingdom trzecim dodatkiem do Majesty 2

wiadomość17 listopada 2010

Firma Paradox Interactive podzieliła się szczegółami na temat ostatniego rozszerzenia do humorystycznej strategii fantasy Majesty 2: Symulator Królestwa Fantasy. Dodatek o tytule Majesty 2: Monster Kingdom zostanie opublikowany 7 grudnia, wyłącznie za sprawą serwisów dystrybucji cyfrowej.