Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2010, 11:38

autor: Jiker

Monster Kingdom trzecim dodatkiem do Majesty 2

Firma Paradox Interactive podzieliła się szczegółami na temat ostatniego rozszerzenia do humorystycznej strategii fantasy Majesty 2: Symulator Królestwa Fantasy. Dodatek o tytule Majesty 2: Monster Kingdom zostanie opublikowany 7 grudnia, wyłącznie za sprawą serwisów dystrybucji cyfrowej.

Firma Paradox Interactive podzieliła się szczegółami na temat ostatniego rozszerzenia do humorystycznej strategii fantasy Majesty 2: Symulator Królestwa Fantasy. Dodatek o tytule Majesty 2: Monster Kingdom zostanie opublikowany 7 grudnia, wyłącznie za sprawą serwisów dystrybucji cyfrowej. Jego cena ustalona została na poziomie 14,99 euro (około 55 złotych).

Monster Kingdom trzecim dodatkiem do Majesty 2 - ilustracja #1

W Monster Kingdom poznamy dalsze losy Ardanii – krainy mlekiem i miodem płynącej, która ucierpiała na wskutek zdradzieckiego ataku na króla. Twórcy przedstawią całą sytuację w ramach nowej kampanii Exiles of Fate, podzielonej na dziesięć rozbudowanych misji. W ich trakcie podejmiemy próbę odzyskania tronu. Pomogą nam w tym dawni wrogowie – bez ich pomocy królestwo niechybnie upadnie.

Koronę odzyskamy dogadując się z bestiami, przejmując nad nimi kontrolę, trenując je, a także wyposażając w niezbędny sprzęt. Wśród nowych kreatur, dołączających do standardowego bestiariusza dla Majesty 2, znajdą się m.in. wilkołaki, a także gobliny wyposażone we włócznie. Do dyspozycji sojuszników oddanych zostanie szereg nowych budynków o odpowiednich właściwościach. Do walki poprowadzą ich również niedostępni wcześniej bohaterowie.

Monster Kingdom trzecim dodatkiem do Majesty 2 - ilustracja #2

Twórcy pokusili się również o rozbudowę trybu wieloosobowego - a konkretnie udostępnienie różnych ras potworów, mogących wspomagać graczy w walce. Zostało potwierdzone za sprawą zwiastuna Monster Kingdom. Samo nagranie znajdziecie na łamach serwisu YouTube.com.

Przypominamy, że Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim doczekało się jak dotąd premiery dwóch rozszerzeń. Pierwsze z nich, Majesty 2: Kingmaker trafiło do sprzedaży w wersji anglojęzycznej 25 maja, oferując nową kampanię o nazwie Return of Grum-Gog, a także dostęp do zestawu narzędzi edycyjnych. Dodatkowe misje to także atut dodatku Majesty 2: Battles of Ardania, wydanego 9 listopada. Oprócz tego wzbogaca on grę o cztery mapy multiplayer. Oba rozszerzenia można znaleźć m.in. w ofercie serwisu Impulse w cenie około 59 złotych.