Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2010, 11:30

autor: Sarge

Nowe informacje i screeny z przeglądarkowego Shenmue City

W poniedziałek w japońskiej Akihabarze odbyła się prezentacja Shenmue City – zapowiedzianej w zeszłym miesiącu gry przeglądarkowej, którą będzie można uruchomić również na telefonach komórkowych. W sieci pojawiły się też pierwsze screeny, dzięki czemu wiemy już mniej więcej, czego się spodziewać.

W poniedziałek w japońskiej Akihabarze odbyła się prezentacja Shenmue Cityzapowiedzianej w zeszłym miesiącu gry przeglądarkowej, którą będzie można uruchomić również na telefonach komórkowych. W sieci pojawiły się też pierwsze screeny, dzięki czemu wiemy już mniej więcej, czego się spodziewać.

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że w tym tytule nie wcielimy się w Ryo Hazukiego, czyli głównego bohatera pierwszej i drugiej części Shenmue. Zamiast tego obejmiemy kontrolę nad jednym z mieszkańców miasteczka Yokosuka, w którym przebywaliśmy w pierwowzorze. Właśnie tam rozpoczniemy rozgrywkę, z czasem przenosząc się między innymi do Hong Kongu, stanowiącym z kolei główne miejsce akcji Shenmue II.

Nowe informacje i screeny z przeglądarkowego Shenmue City - ilustracja #1

W Shenmue City będziemy mogli zmierzyć się z innymi graczami za sprawą specjalnie przygotowanego systemu walki. Nie wiadomo dokładnie jak będą wyglądały takie potyczki, ale nasza postać wyspecjalizuje się w jednej z trzech technik. Do wyboru dostaniemy zatem kung fu lub wojownika korzystającego z broni, bądź magii.

Wciąż nie wiadomo, jak opracowana zostanie sama rozgrywka. Z racji na przeglądarkowy charakter tego tytułu, raczej nie powinniśmy liczyć na pełną swobodę poruszania się po świecie. Bardziej prawdopodobna jest formuła point and click, czyli powinniśmy po prostu wybierać lokacje, w jakie chcemy się udać.

Jak wiadomo od dłuższego czasu, Shenmue City nie ukaże się na żadnej konsoli. To produkcja przygotowywana z myślą o telefonach komórkowych, która zostanie opublikowana w serwisie internetowym Yahoo! Mobage. Ponieważ całość można uruchomić z poziomu przeglądarki internetowej, bez problemu zagramy również na komputerze osobistym. Podstawowym problemem będzie język japoński, w którym gra ma być dostępna. Na razie nie przewiduje się jej wydania w anglojęzycznej wersji na europejskim lub amerykańskim rynku.

Nowe informacje i screeny z przeglądarkowego Shenmue City - ilustracja #2

Obecny na prezentacji Yu Suzuki (twórca serii) tradycyjnie został zapytany o możliwość wydania długo oczekiwanej przez fanów trzeciej odsłony Shenmue. Odpowiedział on, że chciałby ją stworzyć i zdaje sobie sprawę, że gracze domagają się tego wysyłając kolejne petycje w tej sprawie. Niczego nowego się więc nie dowiedzieliśmy, a na powstanie Shenmue III dalej możemy mieć tylko nadzieję.

Przypomnijmy, że pierwsze dwie odsłony serii ukazały się pierwotnie na konsoli Sega Dreamcast (kontynuację skonwertowano później na pierwszego Xboksa) i były jej największymi hitami. Na produkcję tych gier wydano jednak dziesiątki milionów dolarów, co twórcom się nie zwróciło i stało się głównym powodem dla wstrzymywania się przed tworzeniem „trójki”. Swego czasu pracowano nawet nad Shenmue Online – produkcją MMO, która kilka lat temu została jednak skasowana z listy wydawniczej.

Nowe informacje i screeny z przeglądarkowego Shenmue City - ilustracja #3
Nowe informacje i screeny z przeglądarkowego Shenmue City - ilustracja #4
Nowe informacje i screeny z przeglądarkowego Shenmue City - ilustracja #5