Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Shenmue Online (PC)

Shenmue Online PC

Shenmue Online to nieukończony projekt gry przygodowej w konwencji MMO, nad którą pracował zespół deweloperski firmy Sega pod kierownictwem Yu Suzukiego.

RPG

PC Windows
Okładka Shenmue Online (PC)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

inny język

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Shenmue Online jest grą z gatunku MMORPG, opartą na realiach znanej, dwuczęściowej serii konsolowych przygodówek. Gracze zasilają szeregi jednego z trzech dostępnych w grze klanów (do wyboru Shen Hua, Xiu Ying oraz Wu Ying Ren) i biorą udział w wydarzeniach znanych z drugiej odsłony Shenmue. Wykonują liczne, przydzielane przez przywódców klanu zadania i rozwijają potencjał reprezentowanej przez siebie strony. Wszystko dzieje się na obszarze Hong Kongu, Chin i Makau, w czasach zbliżonych do współczesności.

Podobnie jak singlowe pierwowzory, także Shenmue Online posiada bardzo rozbudowaną fabułę i okazały scenariusz. Nie mamy więc do czynienia z kolejnym, schematycznym programem typu MMORPG, koncentrującym się jedynie na mordowaniu potworów i graczy. Scenariusz gry obfituje we wszelkiego rodzaju intrygi. Zaliczanie kolejnych questów posuwa fabułę do przodu, co wiąże się oczywiście z odblokowaniem dostępu do nowych misji i możliwości. W sumie przygotowano ponad 150 unikalnych zadań, wymagających od graczy zarówno trzeźwego umysłu i zdolności logicznej myślenia, jak i pewnej dozy refleksu i zręczności. Dodatkowymi atrakcjami są serwowane graczom przez mistrzów gry eventy, oferujące okresowo lub permanentnie nowe atrakcje, lokacje i tryby rozgrywki. Esencją Shenmue Online, oprócz bogatej fabuły, są przede wszystkim liczne dodatki i minigry, m.in. rzutki, gra w kości, kasyno – część z nich jest zapewne doskonale znana miłośnikom konsolowych odsłon świata Shenmue.

Nie zrezygnowano oczywiście z możliwości prowadzenia walk. Z dbałością o szczegóły przygotowano dedykowany moduł Action Battle, który powinien przypaść do gustu szczególnie miłośnikom wschodnich sztuk walki i trójwymiarowych bijatyk. Obsługuje on ponad 1000 unikalnych ciosów i technik bojowych, włączając w to także walkę bronią (np. nunczako, kije czy magiczne kostury). Ważnym elementem świata przedstawionego jest również działalność zawodowa bohaterów prowadzonych przez graczy. Przewidziano szereg profesji bazowych (jobs), umożliwiających dalszy rozwój i specjalizację w konkretnej dziedzinie wiedzy.

Jak na grę z serii Shenmue przystało, zespół pod kierownictwem Yu Suzukiego zadbał o odpowiedni wystrój graficzny firmowanej przez siebie pozycji. Silnik gry potrafi sprawnie wyświetlać olbrzymie przestrzenie, dzięki czemu gracze mają możliwość podziwiania rozległych, klimatycznych krajobrazów (w tym także miejskich). W tle przygrywa nam nastrojowa, orientalna oprawa dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.7 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Gry podobne do Shenmue Online

Wymagania wiekowe Shenmue Online

12+

Porażka japońskiej gry Shenmue City. Maleją szanse na wydanie Shenmue III
Porażka japońskiej gry Shenmue City. Maleją szanse na wydanie Shenmue III

wiadomość3 stycznia 2012

Szanse na wydanie gry Shenmue III od kilku lat wydają się być bardzo niewielkie. Studio Ys Net przestało wspierać japońską produkcję społecznościową Shenmue City, co jeszcze bardziej oddala nadzieje na premierę kontynuacji przygód Ryo Hazukiego.

Nowe informacje i screeny z przeglądarkowego Shenmue City
Nowe informacje i screeny z przeglądarkowego Shenmue City

wiadomość17 listopada 2010

W poniedziałek w japońskiej Akihabarze odbyła się prezentacja Shenmue City – zapowiedzianej w zeszłym miesiącu gry przeglądarkowej, którą będzie można uruchomić również na telefonach komórkowych. W sieci pojawiły się też pierwsze screeny, dzięki czemu wiemy już mniej więcej, czego się spodziewać.

Twórca marki Shenmue pracuje nad Shenmue City
Twórca marki Shenmue pracuje nad Shenmue City

wiadomość2 listopada 2010

Serwis Adriasang donosi, że produkcją Shenmue City (znanej także jako Shenmue Town) – gry na przeglądarki i zaawansowane technologicznie komórki, zapowiedzianej na początku ubiegłego miesiąca przez firmę SEGA – zajmuje się studio Ys Net, zarządzane przez Yu Suzukiego, legendarnego twórcę marki Shenmue. Wraz z powyższą informacją światło dzienne ujrzało kilka szczegółów na temat samej gry.

SEGA zapowiada nową grę z serii Shenmue
SEGA zapowiada nową grę z serii Shenmue

wiadomość7 października 2010

Firma SEGA poinformowała oficjalnie o pracach nad trzecią grą należącą do kultowej serii Shenmue. Pragniemy jednak uspokoić fanów, gdyż nie będzie to pełnoprawna kontynuacja przygód Ryu Hazukiego. Shenmue City, bo taki tytuł nosi gra, zostało zapowiedziane jako produkcja przeznaczona do publikacji za sprawą japońskiego serwisu internetowego Yahoo! Mobage.

Shenmue II powróci w wersji na Xboksa 360?
Shenmue II powróci w wersji na Xboksa 360?

wiadomość28 kwietnia 2010

W sieci pojawiło się zdjęcie sugerujące, że Shenmue II, czyli jedna z bardziej nietuzinkowych produkcji w historii konsol, pojawi się w wersji na Xboksa 360. Sprawa nie została skomentowana przez firmę SEGA, więc opieramy się na plotkach, rozpoczętych przez użytkownika, który najwyraźniej ma dostęp do Microsoft PartnerNet (Xbox Live dla deweloperów).