Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2012, 09:42

autor: Sarge

Porażka japońskiej gry Shenmue City. Maleją szanse na wydanie Shenmue III

Szanse na wydanie gry Shenmue III od kilku lat wydają się być bardzo niewielkie. Studio Ys Net przestało wspierać japońską produkcję społecznościową Shenmue City, co jeszcze bardziej oddala nadzieje na premierę kontynuacji przygód Ryo Hazukiego.

Studio Ys Net ogłosiło na oficjalnej stronie, że dostępna jedynie dla Japończyków gra społecznościowa Shenmue City przestała funkcjonować. To kolejna porażka marki Shenmue, oddalająca szansę na powstanie długo wyczekiwanej trzeciej części serii.

Tytuł znany również jako Shenmue World lub Shenmue Gai nie jest dostępny od 26 grudnia ubiegłego roku, co zauważył serwis Andriasang. Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni mogli w niego grać od grudnia 2010 roku za pośrednictwem mobilnej platformy społecznościowej Mobage. Planowano także debiut wersji przeglądarkowej za pośrednictwem usługi Yahoo Mobage, ale ostatecznie nigdy do niego nie doszło.

Porażka japońskiej gry Shenmue City. Maleją szanse na wydanie Shenmue III - ilustracja #1

Chociaż informacja nie dotyczy bezpośrednio zachodnich graczy, to powinna zainteresować fanów serii Shenmue. Zamknięcie projektu Shenmue City zostało bowiem spowodowane jego niską popularnością, co nie wróży dobrze ewentualnemu wydaniu trzeciej odsłony cyklu. Deweloper na czele z Yu Suzukim (twórcą marki Shenmue) nie ukrywał, że sukces Shenmue City mógłby spowodować rozpoczęcie prac nad pełnoprawną kontynuacją Shenmue II.

Warto przypomnieć, że pierwsze dwie części serii zostały pierwotnie wydane na konsoli Sega Dreamcast, a kontynuację z czasem skonwertowano na Xboksa. Od premiery wersji na platformę firmy Microsoft minęło ponad dziewięć lat, a konkretnych wieści na temat trzeciej odsłony nie słychać, choć fabuła została zaplanowana co najmniej na trylogię. Głównym powodem wstrzymywania się przed rozpoczęciem produkcji są duże koszta, które mogłyby się nie opłacić. Tak było w przypadku poprzednich wydań cyklu - na ich stworzenie wydano kilkadziesiąt milionów dolarów, co nigdy się twórcom nie zwróciło.

Premiera na japońskim rynku gry Shenmue City była światełkiem w tunelu dla fanów wyczekujących kontynuacji przygód Ryo Hazukiego. W społecznościowej produkcji można było wcielić się w jednego z mieszkańców miasteczka Yokosuka, w którym przebywaliśmy w pierwowzorze. Z czasem pojawiała się możliwość przeniesienia do Hong Kongu, będącego z kolei głównym miejscem akcji Shenmue II.