Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXBOX
Okładka Shenmue II (XBOX)

Shenmue II XBOX

Bezpośrednia kontynuacja pierwszej odsłony przygód Ryo Hazukiego – adepta sztuk walki, który przybywa do Hong Kongu celem odnalezienia zabójców swojego ojca.

RPG | TPP | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Shenmue II (XBOX)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

28października2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Druga część przygód Ryo Hazukiego i zarazem kontynuacja wydarzeń z części pierwszej, wydanej jedynie na konsolę Dreamcast. W Shenmue II gracz wciela się w rolę adepta sztuk walki, który przybywa do Hong Kongu w ślad za zabójcami swojego ojca. Do zwiedzania jest dostępnych kilka dużych dzielnic Perły Orientu. Gracz zapoznaje się ze sławnym portem Aberdeen o brytyjskiej architekturze; może zobaczyć kupiecką dzielnicę Wanchai i ponure zaułki Kowloon, by dotrzeć w końcu w dzikie, górzyste rejony południowych Chin.

Ryo sterujemy widząc go zza pleców. Podczas podróży możemy konwersować z każdą napotkaną postacią, a w niektórych miejscach mamy wręcz do czynienia z całym tłumem. Przechodnie wskazują nam drogę, a gdy poprosimy mogą nas także zaprowadzić w określone miejsce. Podobnie jak w części pierwszej, trzeba zarobić na swoje utrzymanie i nocleg zatrudniając się chociażby w miejscowych dokach. Istnieje też podział na dzień i noc – niektóre sytuacje przydarzą się nam tylko o określonej porze. Gdy dochodzi do starcia gracz ma do dyspozycji wachlarz rozmaitych kombinacji ciosów, a w niektórych sytuacjach stosowany jest, znany z pierwszej części, system „gorących” przycisków. Polega on na tym, że nagle pojawia się na ekranie określona kombinacja, którą trzeba błyskawicznie powtórzyć.

W kwestii technicznej, gra została dostosowana do możliwości konsoli Xbox, zachowując przy tym styl graficzny części pierwszej. Dzięki wszystkim wymienionym elementom Shenmue II to epicka historia pełna przygód i rozmaitych zwrotów akcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 249 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shenmue II

12+

Zapowiedziano Shenmue I & II na PS4, XOne i PC-ty
Zapowiedziano Shenmue I & II na PS4, XOne i PC-ty

wiadomość14 kwietnia 2018

Firma Sega ujawniła, że za jakiś czas doczekamy się składanki Shenmue I & II. Produkcja ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych.

Kolejne doniesienia o remasterach Shenmue
Kolejne doniesienia o remasterach Shenmue

wiadomość18 maja 2017

W sieci pojawiły się kolejne doniesienia dotyczące remasterów dwóch pierwszych odsłon serii Shenmue, nad którymi firma Sega zastanawia się od 2015 roku.

Remastery Shenmue i Shenmue II ukażą się w tym roku?
Remastery Shenmue i Shenmue II ukażą się w tym roku?

wiadomość26 lutego 2017

W sieci ponownie pojawiły się plotki na temat zremasterowanych wersji Shenmue i Shenmue II. Według tych doniesień odświeżone edycje gier mają zadebiutować w tym roku i sprzedawane będą razem, jako zestaw.

Remastery Shenmue i Shenmue II coraz bardziej prawdopodobne
Remastery Shenmue i Shenmue II coraz bardziej prawdopodobne

wiadomość7 stycznia 2017

Firma Sega zarejestrowała domeny, które potwierdzają, zdaje się, krążące od pewnego czasu plotki o powstających po cichu remasterach gier Shenmue i Shenmue II.

Sega rozważa reedycje Shenmue i Shenmue II
Sega rozważa reedycje Shenmue i Shenmue II

wiadomość27 października 2015

Jon Rooke z firmy Sega poinformował, że rozważane jest ponownie wydanie dwóch pierwszych odsłon cyklu Shenmue. Powód? Oczywiście Shenmue III i sukces gry w serwisie Kickstarter.