Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2017, 10:21

autor: Adrian Werner

Remastery Shenmue i Shenmue II coraz bardziej prawdopodobne

Firma Sega zarejestrowała domeny, które potwierdzają, zdaje się, krążące od pewnego czasu plotki o powstających po cichu remasterach gier Shenmue i Shenmue II.

Od momentu zapowiedzi Shenmue III zaczęły pojawiać się spekulacje sugerujące, że możemy doczekać się remasterów pierwszych dwóch części cyklu. Firma Sega nie potwierdziła do tej pory niczego oficjalnie, ale jej przedstawiciele nie ukrywali, że rozważają taką opcję. Teraz wiele wskazuje, że te rozważania zakończyły się ostatecznie podjęciem decyzji o opracowaniu odświeżonych wersji Shenmue i Shenmue II.

Remastery Shenmue i Shenmue II coraz bardziej prawdopodobne - ilustracja #1

Źródłem tych informacji jest zarejestrowanie dwóch domen:

  1. ShenmueHD.com
  2. ShenmueRemastered.com

Zarówno w przypadku pierwszej z nich, jak i drugiej, wiemy, że rejestracji dokonała firma Sega. Rezerwowanie domen jest tradycyjnie bardzo dobrym źródłem informacji o niezapowiedzianych jeszcze oficjalnie projektach, więc wydanie remasterów wydaje się bardzo prawdopodobne.

Wypuszczenie odświeżonych wersji Shenmue i Shenmue II byłoby dobrym posunięciem. Seria kładzie duży nacisk na fabułę i wielu potencjalnych nabywców Shenmue III z chęcią poznałoby wydarzenia z poprzednich dwóch części, a i weterani z przyjemnością powróciliby do tych klasyków.

Oczywiście, jak zwykle w przypadku takich doniesień bywa, nic nie jest przesądzone dopóki firma Sega nie zapowie oficjalnie remasterów. Mamy nadzieję, że wydawca nie każe nam długo czekać.

Przypomnijmy, że cykl rozpoczęło wydane na konsolę Dreamcast Shenmue, które trafiło na rynek japoński 29 grudnia 1999 roku, a jedenaście miesięcy później doczekaliśmy się edycji anglojęzycznej. Produkcja nigdy nie została przeniesiona na inne platformy. W 2001 r. ukazała się kontynuacja zatytułowana Shenmue II, która dostępna była na Dreamcasta w Kraju Kwitnącej Wiśni oraz Europie. Natomiast gracze amerykańscy mogli kupić jedynie konwersję na pierwszą generację Xboksa.

  1. Oficjalna strona serii