Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2018, 17:15

Shenmue I & II - składanka kultowych gier zadebiutuje w sierpniu

Poznaliśmy datę premiery składanki Shenmue I & II. Lekko odświeżone wersje kultowych produkcji Yu Suzukiego pojawią się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One 21 sierpnia bieżącego roku.

W połowie kwietnia bieżącego roku pojawiła się informacja, która zakończyła liczne spekulacje i bez wątpienia ucieszyła wielu graczy. Firma SEGA oficjalnie zapowiedziała składankę Shenmue I & II, w skład której wejdą lekko odświeżone wersje kultowych produkcji z 1999 i 2001 roku, wydanych pierwotnie na konsoli Dreamcast. Powiedziano wówczas jedynie, że zmierza ona na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Dziś w sklepach Sony i Microsoftu pojawiła się informacja (która została potwierdzona na Twitterze przez firmę SEGA), że Shenmue I & II ujrzy światło dzienne 21 sierpnia, czyli za niecałe dwa miesiące.

W sierpniu Ryo Hazuki ponownie rozpocznie swoją podróż w poszukiwaniu zemsty.. - Shenmue I & II - składanka kultowych gier zadebiutuje w sierpniu - wiadomość - 2018-07-04
W sierpniu Ryo Hazuki ponownie rozpocznie swoją podróż w poszukiwaniu zemsty..

W oficjalnych sklepach Sony i Microsoftu można składać zamówienia przedpremierowe na Shenmue I & II. Za cyfrową wersję zestawu na PlayStation 4 trzeba zapłacić 145 złotych (130 złotych z abonamentem PlayStation Plus). Wydanie na Xboksa One jest nieco droższe – kosztuje 149,99 złotych. Ponadto pojawiła się możliwość wstępnego pobierania plików, lecz rzecz jasna należy pamiętać, że możliwość uruchomienia gier pojawi się dopiero 21 sierpnia. Warto dodać, że dostępna jest również edycja pudełkowa, dystrybuowana w naszym kraju przez firmę Cenega. Można ją zakupić między innymi w naszym sklepie za 124,90 złotych. Dla osób zainteresowanych jedna drobna uwaga - Shenmue I & II na żadnej platformie nie będzie posiadało polskiej wersji językowej.

Jeśli nigdy nie słyszeliście o cyklu Shenmue, premiera pakietu dwóch pierwszych odsłon jest doskonałą okazją, by nadrobić te zaległości. Produkcje do niego należące, stworzone przez wizjonera Yu Suzukiego, stanowią prawdziwą gratkę dla wszystkich miłośników dalekowschodnich klimatów. Tytuły te wymykają się klasycznym klasyfikacjom gatunkowym. Są one bowiem połączeniem sandboksa, symulatora życia, bijatyki, przygodowej gry akcji i wielu innych. Wcielamy się w nich w Ryo Hazukiego, młodego mężczyznę poszukującego zemsty na niejakim Lanie Di – mordercy jego ojca, a zarazem złodzieja, który ukradł drogocenny artefakt znany jako Dragon Mirror.

Głównym problemem cyklu Shenmue był fakt, że historia w nim opowiedziana urywała się nagle w zakończeniu drugiej części. Fani już od siedemnastu lat czekają na pełnoprawną kontynuację. Ta ma pojawić się na PC oraz PlayStation 4 w przyszłym roku (o ile nie będzie kolejnego opóźnienia). Niedawno pojawiły się oficjalne wymagania sprzętowe tytułu. Można się z nimi zapoznać tutaj.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej