Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2018, 16:10

autor: Entelarmer

Shenmue III znów opóźnione

Firma Deep Silver poinformowała o kolejnym opóźnieniu Shenmue III. Trzecia odsłona cyklu Yu Suzukiego ukaże się w 2019 roku, a dodatkowy czas ma zostać wykorzystany na dopracowanie gry.

Parę godzin temu pisaliśmy o przesunięciu premiery Metro Exodus, mającego ukazać się nakładem Deep Silver dopiero w 2019 roku. Niestety, nie jest to jedyne opóźnienie wydawcy, o którym musimy Wam donieść. Na oficjalnej stronie firmy zamieszczono krótki komunikat informujący, że również Shenmue III studia Ys Net trafi do rąk graczy nie w tym, a w przyszłym roku. Dodatkowy czas zostanie wykorzystany na dopracowanie produkcji „do wysokich standardów, na które zasługuje”. Decyzję podjęto po licznych rozmowach między deweloperem i wydawcą, a ojciec serii Yu Suzuki przeprosił za opóźnienie na Kickstarterze.

Shenmue III zalicza kolejny poślizg. - Shenmue III znów opóźnione - wiadomość - 2018-05-16
Shenmue III zalicza kolejny poślizg.

Nie jest to pierwsze opóźnienie trzeciego Shenmue. Tytuł był jednym z hitów Kickstartera jeszcze w 2016 roku, kiedy to twórcy planowali wydać go już w grudniu 2017 roku. Jednak rok temu Yu Suzuki poinformował o przesunięciu debiutu na drugą połowę 2018 roku. Argumentował to odkryciem przez zespół możliwości oferowanych przez współczesną technologię, które miały pozwolić na rozbudowanie gry ponad wstępne założenia. Tak jak wtedy, tak i teraz zmiana daty nie jest zaskoczeniem. Zespół odpowiedzialny za Shenmue III wciąż nie pokazał zbyt wiele (ostatnio jedynie garść screenów prezentujących postęp prac), co utwierdzało w przekonaniu, że premiera w tym roku jest mało prawdopodobna. Nie dziwi też zgoda (a może sugestia?) wydawcy na przedłużenie produkcji. Deep Silver wie aż nazbyt dobrze, jak zbytni pośpiech może zrujnować nawet świetnie zapowiadającą się grę opartą na nostalgii (vide Mighty No. 9).

Oczywiście fani cyklu mogą być niezadowoleni, że po 17 latach oczekiwania muszą wytrzymać dodatkowe kilka (?) miesięcy. Pewnym pocieszeniem może być dla nich zapowiedziany w kwietniu pakiet Shenmue I & II, zgodnie z nazwą składający się z dwóch poprzednich odsłon serii. Zestaw ma być dostępny na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One jeszcze w tym roku, tak więc osoby nieznające cyklu będą miały dość czasu, by nadrobić zaległości przed debiutem trójki.

Reedycje poprzednich odsłon osłodzą dłuższe niż zapowiadane oczekiwanie na Shenmue III. - Shenmue III znów opóźnione - wiadomość - 2018-05-16
Reedycje poprzednich odsłon osłodzą dłuższe niż zapowiadane oczekiwanie na Shenmue III.