Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2018, 11:02

Metro Exodus ukaże się dopiero w 2019 roku

Firma THQ Nordic poinformowała, że postapokaliptyczny FPS Metro Exodus zaliczy poślizg i nie ukaże się najbliższej jesieni. Premiera odbędzie się dopiero w 2019 roku.

Na grę jeszcze sporo poczekamy - Metro Exodus ukaże się dopiero w 2019 roku - wiadomość - 2018-05-17
Na grę jeszcze sporo poczekamy
METRO EXODUS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: 4A Games
  2. Wydawca: Deep Silver/THQ Nordic
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: pierwszy kwartał 2019 r.

Mamy złe wieści dla graczy czekających na Metro Exodus, czyli trzecią odsłonę popularnego cyklu postapokaliptycznych FPS-ów. Będąca wydawcą gry firma THQ Nordic poinformowała, że premiera gry została przełożona na pierwszy kwartał 2019 r. Przypomnijmy, że początkowo debiut rynkowy produkcji planowany był na jesień tego roku.

Nie podano powodów poślizgu, choć zapewne tradycyjnie wynika on z chęci lepszego dopracowania projektu. Fani serii mogą pocieszać się, że w przyszłym miesiącu, podczas targów E3, powinniśmy otrzymać masę nowych materiałów wideo z gry.

Metro Exodus zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Za projekt odpowiada studio 4A Games, czyli ten sam zespół, który opracował dwie poprzednie części serii.

Informacja o opóźnieniu premiery Metro Exodus znalazła się w raporcie finansowym THQ Nordic. W pierwszym kwartale tego roku przychody wyniosły 73 mln dolarów. Stanowi to wzrost aż o 673% w porównaniu z analogicznymi trzema miesiącami w 2017 r. Tak gwałtowny skok jest spowodowany tym, że kilka miesięcy temu firma przejęła Koch Media, wraz z należącym do tej grupy wydawcą Deep Silver.

Wydawca z optymizmem patrzy w przyszłość. W raporcie możemy przeczytać, że w produkcji znajdują się 54 gry, które ukażą się pod szyldem THQ Nordic. Firma chwali się także, iż jest właścicielem ponad stu marek i współpracuje z 26 zewnętrznymi zespołami deweloperskimi.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Metro Exodus – kompendium wiedzy