Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2018, 09:03

autor: Góral

Zapowiedziano Shenmue I & II na PS4, XOne i PC-ty

Firma Sega ujawniła, że za jakiś czas doczekamy się składanki Shenmue I & II. Produkcja ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych.

Przed premierą trójki przypomnimy sobie wcześniejsze części dzięki składance Shenmue I & II. - Zapowiedziano Shenmue I & II na PS4, XOne i PC-ty - wiadomość - 2018-04-14
Przed premierą trójki przypomnimy sobie wcześniejsze części dzięki składance Shenmue I & II.
Shenmue I & II w skrócie:
  • zestaw składający się z dwóch pierwszych odsłon serii;
  • obie gry zostaną nieco odświeżone i zaoferują m.in. nowoczesne sterowanie czy zaktualizowany interfejs użytkownika;
  • składanka ukaże się w tym roku na konsolach PS4 i XOne oraz PC-tach.

Firma Sega zapowiedziała składankę Shenmue I & II na konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Zgodnie z nazwą, będzie to pakiet dwóch pierwszych odsłon serii z 1999 i 2001 roku, które oryginalnie ukazały się na Dreamcaście. Niestety nie doczekamy się pełnoprawnych remake’ów, a zwykłych odświeżonych wersji obu tytułów. W kwestii grafiki zmieni się jedynie rozdzielczość, która ma się skalować do posiadanego ekranu. Poza tym otrzymamy zaktualizowany interfejs użytkownika, możliwość przełączania się pomiędzy nowoczesnym a klasycznym sterowaniem, a także opcjonalną japońską wersję językową (gra dostępna będzie też po angielsku).

O remasterach Shenmue mówiło się od dłuższego czasu. Pierwsze plotki na ich temat pojawiły się już w 2012 roku, ale dopiero w 2017 roku o sprawie zrobiło się dość głośno. Mówiło się nawet o premierze, która miała się odbyć w przeciągu kilku miesięcy. Tak się nie stało, ale dziś Sega wyjaśniła prawie wszystko. Prawie, bo nie zdradziła dokładnego terminu debiutu. Wiemy jedynie, że Shenmue I & II ukaże się w tym roku.

Przypominamy, że cykl Shenmue opowiada o przygodach Ryo Hazukiego ścigającego Lana Di – mordercę jego ojca, który ukradł artefakt znany jako Dragon Mirror. W swoim czasie jedynka była rewolucyjną grą, sandboksem z prawdziwego zdarzenia, który łączył kilka gatunków (przygodowa gra akcji, bijatyka, symulator życia itd.) w sprawnie funkcjonującą całość. Seria powszechnie uznawana jest za jedno z największych dokonań branży gier wideo, a za jakiś czas doczeka się wreszcie ciągu dalszego.

Studio Ys Net, na czele którego stoi Yu Suzuki, a więc „ojciec” cyklu, pracuje od kilku lat nad Shenmue III. Produkcja ukaże się na konsoli PlayStation 4 i PC-tach. Premiera ma się odbyć w drugiej połowie bieżącego roku.