Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2012, 10:24

autor: DogGhost

Reedycja serii Shenmue w wersji HD gotowa od ponad roku?

Z niepotwierdzonych źródeł wynika, że firma SEGA zakończyła ponad rok temu prace nad wznowieniem znanej z konsoli Dreamcast serii Shenmue, ale wstrzymuje się z jej wydaniem.

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej informacji ze strony firmy SEGA odnośnie tworzenia reedycji klasycznych tytułów w wersji HD na konsole obecnej generacji. Wśród przytaczanych produkcji spekulacje dotyczą między innymi serii gier Shenmue. Choć japoński wydawca wciąż wstrzymuje się z oficjalnym komunikatem w tej sprawie, to według najnowszych doniesień obie części przygód Ryo Hazukiego w wysokiej rozdzielczości są gotowe od ponad roku.

Reedycja serii Shenmue w wersji HD gotowa od ponad roku? - ilustracja #1

Firma SEGA do tej pory potwierdziła prace nad grą Jet Set Radio HD. Jej przedstawiciel podczas tegorocznej imprezy Game Developers Conference, Ben Harborne, wypowiedział się w wywiadzie udzielonym serwisowi Game Reactor na temat kolejnych potencjalnych wznowień. Jego zdaniem podobna przyszłość czeka najprawdopodobniej serie Shenmue oraz Skies Of Arcadia. „To para najbardziej pożądanych przez graczy naszych gier. Nie mogę powiedzieć tak lub nie, ale możliwe, że nad nimi pracujemy”, stwierdził enigmatycznie Harborne.

Według najnowszych pogłosek, gry Shenmue oraz Shenmue II w wersji HD są gotowe od ponad roku. Tak przynajmniej twierdzi informator serwisu Gamerzines powiązany z japońskim koncernem. Jeśli jest to faktycznie prawda, to pewnie zadajecie sobie pytanie: dlaczego SEGA wstrzymuje się z jego wydaniem? Odpowiedź jest wbrew pozorom bardzo prosta. Firma rzekomo odkłada premierę tej reedycji do czasu podjęcia ostatecznej decyzji odnośnie trzeciej odsłony serii, której przyszłość jest wciąż niepewna. Przypomnijmy, że wiosną 2010 roku pojawiły się pierwsze przecieki potwierdzające te doniesienia.

Pierwsza część cyklu Shenmue zadebiutowała na konsoli Dreamcast w 1999 roku i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród graczy i krytyków (średnia 88% w serwisie Metacritic). W związku z tym podjęto decyzję o stworzeniu jej kontynuacji, która ukazała się również na starego Xboksa. Głównego bohatera, Ryo Hazukiego, obserwujemy z widoku TPP. W trakcie rozgrywki poruszamy się po mieście rozmawiając z napotkanymi ludźmi, rozwiązujemy zagadki, a nawet podejmujemy pracę. Podczas dynamicznych starć z przeciwnikami wykonujemy serie ciosów naciskając odpowiednią kombinację przycisków.

Jeżeli jesteście ciekawi jak prezentowałaby się seria Shenmue w jakości HD, to możecie obejrzeć liczne screeny przygotowane przez fanów. Poniżej prezentujemy kilka z nich: