Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2012, 13:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Jet Set Radio, Auditorium Duet) 29/2/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do Call of Duty: Modern Warfare 3, odświeżonej wersji Jet Set Radio, projekcie Auditorium Duet finansowanym za pośrednictwem serwisu Kickstarter, otwartych beta testach strzelaniny Blacklight Retribution, a także nowych produkcjach deweloperów Ready At Dawn oraz Mistwalker.

Dead Mountaineer’s Hotel

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Dead Mountaineer's Hotel. Dzieło studia Electronic Paradise możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Blacklight Retribution

Rozpoczęły się otwarte beta testy pierwszoosobowej strzelaniny free to play Blacklight Retribution. Mogą wziąć w nich udział wszyscy gracze, którzy zarejestrują się na oficjalnej stronie produkcji zespołu Zombie Studios. Z tej okazji wprowadzono nową mapę (Vortex) i kilka usprawnień, o których przeczytacie w tym miejscu.

Double Fine

Studio Double Fine zarejestrowało w Amerykańskim Urzędzie Patentowym nazwę The Cave odnoszącą się do „gry komputerowej i gry wideo”. Nie wiadomo, o jaką produkcję może chodzić, ale z pewnością nie jest to tajemnicza przygodówka, którą amerykański deweloper stworzy z pieniędzy zebranych na łamach serwisu Kickstarter. Jak dowiedział się serwis GameSpot, prace nad tą pozycją nie zostały nawet rozpoczęte, więc z pewnością nie ma ona żadnego związku z zarejestrowaną marką The Cave.

Lionhead Studios

Na oficjalnej stronie Lionhead Studios pojawił się licznik, który dojdzie do zera dokładnie 5 marca o godzinie 13:00 polskiego czasu. Trudno powiedzieć, co w tym czasie szykują twórcy serii Fable. Być może ma to związek z niezapowiedzianym tytułem prawdopodobnie korzystającym z bibliotek DirectX 11, o którym pisaliśmy wczoraj.

Ready At Dawn

Z ogłoszenia na oficjalnej stronie studia Ready At Dawn wynika, że twórcy dwóch odsłon serii God of War wydanych na PSP pracują nad produkcją na nową generację konsol. Chodzi o przygodową grę akcji, w której akcję będziemy obserwować zza pleców postaci. Biorąc pod uwagę przywiązanie dewelopera do firmy Sony, tajemniczy projekt może być dedykowany zarówno następcy PlayStation 3, jak i przenośnej platformie sprzętowej PlayStation Vita.

Call of Duty: Modern Warfare 3

Z ponad miesięcznym opóźnieniem w stosunku do użytkowników Xboksa 360, subskrybenci usługi Call of Duty Elite posiadający PlayStation 3 otrzymali pierwszy dodatek DLC do gry Call of Duty: Modern Warfare 3. Rozszerzenie wprowadza dwie mapy do trybu mutliplayer: Liberation oraz Piazza. 29 marca w wersji na PlayStation 3 zadebiutuje także arena Overwatch, która od kilku dni jest dostępna na Xboksie 360.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Jet Set Radio, Auditorium Duet) 29/2/12 - ilustracja #1

Dark Energy Digital

Serwis GamesIndustry donosi, że studio Dark Energy Digital może niedługo zakończyć swoją działalność. Podobno pracownicy już zostali poinformowani o tym, że powinni zacząć rozglądać się za nową pracą. Deweloper znany jest przede wszystkim za sprawą nienajlepiej przyjętej gry Hydrophobia i jej usprawnionej edycji Hydrophobia Prophecy.

Mistwalker

Reprezentant studia Mistwalker potwierdził serwisowi Siliconera, że deweloper „pracuje nad kilkoma projektami”. Redaktorom wspomnianej witryny nie udało się poznać żadnych szczegółów na ten temat, ale z pewnością nie chodzi o trzy produkcje tworzone przez Hironobu Sakaguchiego z myślą o urządzeniach działających na systemie operacyjnym iOS. W zeszłym tygodniu na europejskim rynku zadebiutowała gra The Last Story na Wii – ostatnie dzieło zespołu Mistwalker.

Jet Set Radio

Firma SEGA zapowiedziała odświeżoną wersję gry Jet Set Radio wydaną pierwotnie na konsoli Dreamcast. Odnowiona edycja otrzyma oprawę graficzną w rozdzielczości HD i pojawi się w systemach dystrybucji cyfrowej na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Najwięksi fani mogą wziąć udział w konkursie, w którym sami zaproponują grafitti, jakie miałyby znaleźć się w końcowym produkcie.

Auditorium Duet

Zespół Cipher Prime Studios zajmie się stworzeniem kontynuacji gry muzycznej Auditorium, jeśli gracze sfinansują projekt za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Auditorium Duet w porównaniu do pierwowzoru wprowadzi przede wszystkim tryb kooperacji. Do 30 marca twórcy muszą zebrać łącznie przynajmniej 60 tysięcy dolarów, które wystarczą na „trzy-cztery miesiące” dewelopingu. Stworzenie Auditorium Duet zajmie od sześciu do dwunastu miesięcy, więc twórcy proszą tylko o częściowe pokrycie ogólnych kosztów produkcji. W tej chwili wpłacono prawie 9 tysięcy – w tym tempie bez problemu uda się osiągnąć założony limit. Z usług serwisu Kickstarter niedawno skorzystało studio Double Fine, które do tej pory zdołało zgromadzić niemal 2,3 miliony dolarów.

Galeria filmów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy z gier: