Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka God of War: Ghost of Sparta (PSP)
OkładkaGod of War: Ghost of Sparta (PSP)

God of War: Duch Sparty PSP

God of War: Ghost of Sparta

Kolejna odsłona serii brutalnych gier akcji. Ponownie wcielamy się pałającego nienawiścią do bogów spartiatę Kratosa, który tym razem musi zmierzyć się z własną przeszłością.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | mitologia grecka | slasher | tytuły ekskluzywne PlayStation | starożytna Grecja | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

God of War: Duch Sparty Premiera PSP

2listopada2010

pudełko PL

5listopada2010

Rekomendacja GRYOnline.pl

God of War: Ghost of Sparta to kolejna odsłona dobrze znanej serii gier stworzonej przez studio SCE Santa Monica. Pierwsza część marki pojawiła się w 2005 roku na PlayStation 2, a jej kontynuację wydano dwa lata później. God of War III przeniósł pomysł na PlayStation 3 w 2010 roku. Ghost of Sparta to druga gra z serii, która trafiła na konsolę PSP – wcześniej otrzymaliśmy God of War: Chains of Olympus. Za obie produkcje odpowiada studio Ready At Dawn.

Kolejna odsłona serii na przenośną konsolę Sony zawiera wszystkie charakterystyczne elementy God of Wara, czyli starcia z potężnymi bossami, zaawansowany system walki, epicką fabułę nawiązującą do greckiej mitologii oraz świetną oprawę wizualną. W grze ponownie wcielamy się w potężnego spartiatę Kratosa, pałającego nienawiścią do greckich bogów.

Fabuła Ghost of Sparta rozgrywa się zaraz po zakończeniu pierwszej odsłony serii, w której Kratos zgładził Aresa i wstąpił na Olimp jako nowy bóg wojny. Okazuje się, że nowe moce bohatera mogą nie wystarczyć do powstrzymania nękających go koszmarów z przeszłości. Żeby rozprawić się ze swoją mroczną historią, brutalny wojownik musi wyruszyć w nową podróż.

Kratos nie mógłby obejść się bez nowych możliwości bojowych. W Ghost of Sparta bohater korzysta oczywiście z charakterystycznych ostrz Ateny i wielu innych broni. Nowością jest natomiast możliwość wykonywania szarży, podczas której wojownik łapie przeciwnika i rzuca nim o ścianę. Repertuar Kratosa został wzbogacony o ciosy w powietrzu, nowe animacje zabijania wrogów oraz kilka innych elementów (np. włócznię i tarczę). Oczywiście powraca również system zbierania energii i punktów doświadczenia oraz rozwijania postaci. W niektórych lokacjach musimy także rozwiązać proste zagadki i łamigłówki.

Twórcy produkcji postarali się wykorzystać wszystkie możliwości PSP, dzięki czemu na ekranie pojawia się dwa razy więcej przeciwników, a bossowie są po prostu ogromni. Oprawa wizualna tytułu stoi na bardzo wysokim poziomie i prezentuje zróżnicowane otoczenia oraz świetnie wyglądające efekty pogodowe.

Ostatnia modyfikacja 25 października 2010

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 9 / 10 na podstawie 1596 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 314 głosów czytelników.

God of War: Duch Sparty cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI God of War: Duch Sparty

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.