Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2011, 12:31

autor: Szymon "Hed" Liebert

God of War IV będzie zawierał tryb kooperacji – kolejne plotki o grze

Po raz kolejny plotkuje się o tym, że God of War IV zostanie wydany w 2012 roku i będzie zawierał tryb kooperacji online. Tym razem doniesienia pochodzą z magazynu PSM3, który powołuje się na swoje wiarygodne źródła.

W sieci pojawiły się kolejne plotki o God of War IV. Informacje pochodzą ze styczniowego numeru magazynu PSM3, w którym znalazła się wzmianka o grze. Redaktorzy czasopisma powołują się na wiarygodne źródło i przekonują, że projekt jest w produkcji i będzie zawierał tryb kooperacji online. Dotychczasowe odsłony serii o przygodach Kratosa skupiały się na rozgrywce solowej.

Styczniowy numer PSM3 zawiera artykuł o ciekawych grach w 2012 roku i to właśnie w nim pojawiła się wzmianka o God of War 4. GoW4 został potwierdzony w połowie 2011 roku przez wiarygodne źródło”, pisze magazyn, który pozwolił sobie na gdybanie odnośnie treści rzekomego trybu online. Mógłby on dotyczyć Kratosa i Deimosa szukających sposobu na wydostanie się z zaświatów.

God of War IV będzie zawierał tryb kooperacji – kolejne plotki o grze - ilustracja #1

Trudno powiedzieć, czy doniesienia podane przez serwisy SilleGamer i All Games Beta są prawdziwe. Drugi z nich zaprezentował wycinek magazynu, więc możemy przypuszczać, że rzeczywiście pojawiła się w nim plotka o czwartej części God of War. Nie jesteśmy jednak w stanie zweryfikować jej rzetelności – w końcu firma Sony nie ujawniła żadnych konkretnych informacji o kontynuacji serii.

Nie ma wątpliwości, że tak potężna i widowiskowa seria jak God of War powróci w przyszłości w pewnej postaci. Sam tryb kooperacji, o którym plotkuje się od dawna, pasowałby do gry o Kratosie i wydaje się dodatkiem pożądanym. Jeśli doniesienia PSM3 potwierdzą się, to o God of War IV usłyszymy już niedługo. Poprzednie przecieki także wskazywały na to, że gra zostanie wydana w 2012 roku.

Ostatnia odsłona głównej serii, czyli God of War III, trafiła do sklepów w 2010 roku i zebrała pochlebne recenzje. Polscy gracze z satysfakcją przyjęli fakt, że w rodzimej wersji gry głosu Kratosowi użyczył Bogusław Linda. Od premiery „trójki” doczekaliśmy się też drugiej odsłony podserii na PSP (God of War: Duch Sparty) oraz dwóch pakietów (God of War Collection i God of War: Origins Collection).

  1. Wszystkie plotki o God of War IV
  2. Recenzja God of War III