Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka God of War: Origins Collection (PS3)
OkładkaGod of War: Origins Collection (PS3)

God of War: Origins Collection PS3

Przygotowana z myślą o użytkownikach PlayStation 3 kompilacja dwóch spin-offowych tytułów z serii God of War, które ukazały się pierwotnie tylko na przenośnej konsolce PlayStation Portable.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | pakiet | reedycje/remastery/remaki | obraz w 3D | mitologia grecka | slasher | tytuły ekskluzywne PlayStation | starożytna Grecja | bardzo brutalne | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

God of War: Origins Collection Premiera PS3

13września2011

pudełko PL

14września2011

Gry podobne do God of War: Origins Collection

God of War III

Dante's Inferno

Bayonetta

God of War: Origins to kompilacja gier God of War: Chains of Olympus i God of War: Duchy Sparty, wcześniej dostępnych jedynie dla posiadaczy konsoli PlayStation Portable. Oba tytuły zostały przystosowane do wymagań telewizorów wysokiej rozdzielczości oferując grafikę w trybie 1080p. Oba także zostały poddane odpowiedniej obróbce, dzięki czemu przygodami Kratosa można cieszyć się w stereoskopowym 3D, dźwiękiem przestrzennym 5.1, a także obsługą Trofeów. W Ducha Sparty można zagrać także w pełnej, polskiej wersji językowej.

Na płycie znalazły się także dodatki zatytułowane: God of War: Game Directors Live i Legionnaire Kratos & Forest of the Forgotten.

God of War: Chains of the Olympus jest prequelem pierwszej części God of War, a więc akcja tytułu rozgrywa się przed wydarzeniami przedstawionymi w jedynce i rzuca nowe światło na pewne fakty.

Tytuł jest połączeniem dynamicznej gry akcji nastawionej na walkę z wieloma przeciwnikami z elementami przygodówki (rozwiązywanie prostych zagadek). Bohater, Spartanin Kratos, ma bogaty repertuar ciosów oraz kilka rodzajów broni do swojego użytku, potrafi także korzystać z magii. W trakcie wędrówki protagonista poznaje nowe umiejętności. Z każdego unicestwionego wroga wypadają różnokolorowe sfery – po uzbieraniu odpowiedniej ilości czerwonych, możemy zainwestować je w nasze zdolności.

Seria God of War słynie z „quick time events”. Nie zabrakło ich również w Chains of Olympus. Akcje tego typu polegają na szybkim wciskaniu przycisków, których symbole pojawiają się na ekranie podczas filmów przerywnikowych. Jeśli zareagujemy odpowiednio szybko, główny bohater w bardzo efektowny sposób rozprawi się ze swoją ofiarą. Patent ten wykorzystywany jest najczęściej podczas walk z bossami, ale został sprytnie przemycony również do zwykłych pojedynków.

Fabuła Ghost of Sparta rozgrywa się zaraz po zakończeniu pierwszej odsłony serii, w której Kratos zgładził Aresa i wstąpił na Olimp jako nowy bóg wojny. Okazuje się, że nowe moce bohatera mogą nie wystarczyć do powstrzymania nękających go koszmarów z przeszłości. Żeby rozprawić się ze swoją mroczną historią, brutalny wojownik musi wyruszyć w nową podróż.

Kratos nie mógłby obejść się bez nowych możliwości bojowych. W Ghost of Sparta bohater korzysta oczywiście z charakterystycznych ostrz Ateny i wielu innych broni. Nowością jest natomiast możliwość wykonywania szarży, podczas której wojownik łapie przeciwnika i rzuca nim o ścianę. Repertuar Kratosa został wzbogacony o ciosy w powietrzu, nowe animacje zabijania wrogów oraz kilka innych elementów (np. włócznię i tarczę). Oczywiście powraca również system zbierania energii i punktów doświadczenia oraz rozwijania postaci. W niektórych lokacjach musimy także rozwiązać proste zagadki i łamigłówki.

Ostatnia modyfikacja 30 września 2011

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 316 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

God of War: Origins Collection cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI God of War: Origins Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.