Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka God of War III (PS3)

God of War III PS3

Trzecia odsłona bestsellerowej serii slasherów God of War i jednocześnie pierwsza część cyklu, stworzona z myślą o konsoli PlayStation 3.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | mitologia grecka | slasher | tytuły ekskluzywne PlayStation | starożytna Grecja

Sony PlayStation 3
Okładka God of War III (PS3)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

16marca2010

17marca2010

pudełko PL

Rekomendacja GRYOnline.pl

God of War III jest kolejną częścią znakomitego cyklu gier akcji. Mamy tu zarazem do czynienia z pierwszą odsłoną tej serii, przeznaczoną na konsolę PlayStation 3.

Twórcy w trzeciej części postawili na zwiększenie realizmu rozgrywki. Dzięki nowej platformie (poprzednie części były wydawane na PS2) znacznemu ulepszeniu uległa jakość oprawy wizualnej. Oprócz tego, bohatera „zbudowano” z 20 000 polygonów (w odróżnieniu od 5000 z części drugiej), a na ekranie pojawiać się może maksymalnie nawet pięćdziesięciu przeciwników (wcześniej – kilkunastu).

W God of War III otrzymujemy nowe rodzaje broni, przy czym każda z nich wymaga odmiennego stylu walki. Przykładowo rękawice Cestus, połączone łańcuchami z wielkimi, kolczastymi kulami, stanowią świetną broń dystansową, mogą także odrzucać zbyt blisko podchodzących do Kratosa wrogów. Poza tym, bohater korzysta z nowego systemu magii i ciekawych „artefaktów” (np. skrzydeł Ikara, Złotego Runa czy - działającej jak latarka – oderwanej głowy Heliosa). Wraz z trzecią częścią serii, inteligentniejsi i znacznie bardziej zróżnicowani stają się także przeciwnicy naszego protagonisty.

To, co bardzo ważne w serii God of War, czyli walki z potężnymi bossami, zrealizowane są jeszcze lepiej niż w poprzednich odsłonach cyklu. Ich ilość została wyważona i jest ich mniej niż w części drugiej, lecz więcej niż w pierwszej. Ciekawym dodatkiem jest możliwość kierowania uprzednio zranionymi przez nas potworami (np. wielkimi cyklopami).

Fabuła (autorstwa Marianne Krawczyk) to także mocna strona produkcji. Historia rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie pozostawiła ją część druga i opowiada dzieje podsycanych przez Kratosa wojen tytanów z bogami. Szuka ona odpowiedzi na bliskie każdemu z nas pytania, np. „czy człowiek potrzebuje jakichś bogów?”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 6463 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 2777 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI God of War III

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
God of War III - recenzja gry
God of War III - recenzja gry

Recenzja 16 marca 2010, 10:31

Dużym usprawnieniem jest umożliwienie graczom sprawnej zmiany broni w czasie walki – nie odbywa się to, co prawda, w obrębie jednego combosa (jak chociażby w Devil May Cry), ale i tak jest dużo praktyczniej niż dotychczas. Ma to znaczenie o tyle, że z niektórymi rodzajami przeciwników po prostu wygodniej walczy się daną techniką. Szczególnie przekonują o tym Wyzwania Olimpu dostępne po ukończeniu gry – kilka krótkich poziomów, na których musimy wykonać nietypowe zadania (np. dać się zamienić w kamień 10 razy i nie zginąć przy tym), sprytnie wykorzystując mechanikę gry. Fajne, chociaż Mjolnirów w Bayonetcie było więcej i były bardziej pomysłowe. Tutaj całą bonusową treść da się ukończyć w góra dwie godziny (kwestia wpadnięcia na dobry pomysł).