Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2012, 16:42

autor: Olek

Czy teaser God of War IV to kolejna mistyfikacja?

Serwis PlayStation Gang opublikował materiał wideo, który sprawia wrażenie amatorskiego nagrania z zamkniętego pokazu zwiastuna gry God of War IV. Wśród fanów Kratosa niemal od razu rozgorzała dyskusja na temat autentyczności klipu.

Czy teaser God of War IV to kolejna mistyfikacja? - ilustracja #1

Tradycyjnie już przed dużymi imprezami branżowymi, jak rozpoczynająca się w przyszłym tygodniu w San Francisco Konferencja Deweloperów Gier (GDC), pojawiają się plotki na temat tytułów, które prawdopodobnie zostaną zapowiedziane. W tym gronie nie mogło zabraknąć wyczekiwanej przez użytkowników konsoli PlayStation 3 kontynuacji sagi God of War. Zamieszczony przez redakcję serwisu PlayStation Gang zwiastun gry wzbudza sporo kontrowersji, choć jednocześnie daje nadzieję na niespodziankę od deweloperów z SCE Santa Monica Studio.

Materiał wideo trwa nieco ponad minutę i sprawia wrażenie nagranego telefonem komórkowym podczas zamkniętego pokazu. Jakość nie jest więc najlepsza, ale zapewne fanów i tak najbardziej interesuje jego zawartość...

„Bracie, feniks pił twoją krew, pełną twojego gniewu i twojej siły. A podczas jej odrodzenia, pozwoliła tobie również wrócić do życia. Teraz pytam cię, co zamierzasz... Czy zostawisz mnie tutaj – w piekle? Kratosie, obudź się, obudź się!”

Zaskoczeni? Wydawało się, że w finale God of War III wątek głównego bohatera został zakończony. Powrót Kratosa byłby więc tym większym zaskoczeniem. Słowa „bracie” i „czy chcesz zostawić mnie tutaj – w piekle” sugerują, że wypowiada je jego młodszy brat – Deimos, który jako dziecko został zabrany przez Aresa i na rozkaz bogów Olimpu uwięziony w świecie umarłych.

Bardziej sceptyczni widzowie wskazują, że zwiastun tak naprawdę niczego nie przedstawia. Co więcej, oznaczenia wiekowe umieszczone na początku klipu są po prostu zbyt wczesne, biorąc pod uwagę orientacyjny termin premiery – 2013 rok.

Wśród innych plotek związanych z nową odsłoną serii God of War serwis PlayStation Gang zamieszcza zrzut ekranu francuskiej witryny sklepu internetowego Amazon, który uruchomił już przedsprzedaż gry God of War IV.

Czy teaser God of War IV to kolejna mistyfikacja? - ilustracja #2