Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka God of War: Ascension (PS3)
OkładkaGod of War: Ascension (PS3)

God of War: Wstąpienie PS3

God of War: Ascension | God of War IV

Czwarta odsłona przygód spartiaty Kratosa, stanowiąca fabularny prequel trylogii God of War. Główny bohater, który zwiedziony przez Aresa wymordował swoją rodzinę, wypowiada posłuszeństwo bogowi wojny, za co zostaje zesłany do więzienia tytanów.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | obraz w 3D | mitologia grecka | slasher | tytuły ekskluzywne PlayStation | starożytna Grecja | bardzo brutalne | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

God of War: Wstąpienie Premiera PS3

12marca2013

pudełko PL

13marca2013

producent: Santa Monica Studio wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do God of War: Wstąpienie

God of War III

DMC: Devil May Cry

Castlevania: Lords of Shadow

Czwarta część sagi o Kratosie, wojowniczym spartiacie rzucającym wyzwanie olimpijskim bogom. Tym razem opowieść cofa się do czasu, kiedy Kratos wciąż pozostawał człowiekiem, będąc wciąż wojownikiem walczącym w imię Aresa.

W God of War: Wstąpienie ponownie wcielamy sie w potężnego spartiatę wykorzystującego w walce podwójne ostrza przymocowane do łańcuchów. Gra jest prequelem serii, jej fabuła została umieszczona w czasie poprzedzającym starcie z Aresem, w wyniku którego Kratos zajął miejsce boga wojny na górze Olimp. Autorzy postanowili wyraźniej zaakcentować wszelkie rozterki i emocje towarzyszące herosowi.

Bohatera poznajemy w czasie, kiedy tuż po podstępnym wmanewrowaniu go przez Aresa w zabójstwo własnej rodziny zostaje uwięziony w ogromnym więzieniu Tytanów, przeznaczonym dla potępionych. Krates popadł w szaleństwo, skazany na dożywocie, w trakcie którego jego jedynymi towarzyszkami mają pozostawać Furie. To jednak nie wystarczy, aby ostatecznie złamać psychicznie tak potężnego wojownika, jakim stał się Kratos. Nie w przypadku, kiedy spartiacie pozostała nadzieja na dokonanie zemsty. Zarówno na Aresie, jak i pozostałych bogach Olimpu.

Autorzy ze studia Sony w Santa Monica nie zmienili zasadniczo stylu rozgrywki znanego z poprzednich części, aczkolwiek poddali mechanikę walki pewnym zmianom mającym za zadanie odświeżyć formułę serii. Nie zabrakło również licznych minigier środowiskowych polegających na odpowiednim manipulowaniu elementami otoczenia. Czymś zupełnie innowacyjnym zaś jest wprowadzenie nieliniowej fabuły.

Nowością w serii jest również tryb multiplayer, w którym wziąć udział może nawet do ośmiu graczy. Zarówno w trybie lokalnym, jak i przez internet. Twórcy przygotowali kilka trybów rozgrywki, w tym drużynowe, w trakcie których grający będą reprezentować jednego z greckich bogów - Aresa, Zeusa, Pesejdona lub Hadesa.

Ostatnia modyfikacja 9 lutego 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 881 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 568 głosów czytelników.

God of War: Wstąpienie cena w dniu premiery: 229,99 PLN

Klasyfikacja PEGI God of War: Wstąpienie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.