Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2013, 12:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

God of War: Wstąpienie debiutuje w Polsce w wysokiej cenie detalicznej

W Polsce oficjalnie debiutuje dzisiaj gra God of War: Wstąpienie. Jest to pierwszy tytuł wydany przez firmę Sony Computer Entertainment Polska z ogłoszoną niedawno podwyższoną ceną detaliczną, co wywołało swego czasu spore oburzenie wśród graczy.

Dzień po amerykańskiej premierze, gra God of War: Wstąpienie debiutuje także w Polsce. Dzieło zespołu SCE Santa Monica Studio jest prequelem popularnej serii slasherów, a więc opowiada początki przygód Kratosa.

Firma Sony Computer Entertainment Polska przyzwyczaiła nas do pełnych lokalizacji gier ekskluzywnych dla swoich konsol. Nie inaczej jest w tym przypadku i w God of War: Wstąpienie po raz kolejny w głównego bohatera wcielił się Bogusław Linda, a Michał Żebrowski znowu podłożył głos Herkulesowi. Gracze mają do wyboru wiele różnych wersji językowych i nic nie stoi na przeszkodzie, by np. pozostać przy angielskiej, a włączyć jedynie polskie napisy.

God of War: Wstąpienie to jednocześnie pierwsza gra wydana przez firmę Sony Computer Entertainment, którą dotknęła kontrowersyjna podwyżka sugerowanych cen. Wobec tego dystrybutor życzy sobie za ten tytuł 279,90 złotych. Na szczęście większość sklepów oferuje grę nieco taniej. Niektóre z nich ściągają nawet egzemplarze z zagranicy – jedyną ich wadą jest pudełko i instrukcja w innym języku (np. po czesku), podczas gdy sama gra oferuje możliwość wyboru polskiej wersji. W przypadku takiego produktu można spotkać się z ceną ok. 209 złotych. Najciekawsze oferty znajdziecie w naszej encyklopedii.

Na europejskim blogu PlayStation jeden z twórców ujawnił „poważne plany dotyczące dodatków DLC”. Deweloper skupi się w nich na rozwijaniu trybu multiplayer, a więc otrzymamy „nowe uzbrojenie dla postaci, areny do walki i wiele więcej”. To wszystko będzie płatne dla większości graczy lub dostępne za darmo dla posiadaczy Edycji Specjalnej lub Kolekcjonerskiej, w których zawarto Season Pass.

Wczoraj pisaliśmy o najniższej w historii serii średniej ocen dla God of War: Wstąpienie. Do dzisiaj sytuacja niewiele się zmieniła. W serwisie Metacritic odnotowano nawet minimalny spadek średniej do 79 punktów na 100 możliwych. Recenzenci zaznaczają, że nowa część popularnej serii to wciąż bardzo dobra produkcja, ale wprowadza stosunkowo niewiele zmian. Z kolei kreowany na największą nowość tryb multiplayer nie jest czymś, co mogłoby znacząco podnieść oceny. Jeszcze dzisiaj stosowną recenzję powinniście znaleźć w naszym serwisie.

God of War: Wstąpienie to kolejna odsłona popularnej serii slasherów, która ukazała się wyłącznie na PlayStation 3. Gra jest prequelem cyklu, a więc fabuła została umieszczona jeszcze przed pamiętnym starciem z Aresem. Po raz pierwszy w historii cyklu, oprócz kampanii dla jednego gracza dostaliśmy także tryb multiplayer, w którym może walczyć maksymalnie ośmiu graczy.