Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2013, 11:45

autor: Sarge

Gry wydawane przez Sony Computer Entertainment Polska za niemal 280 zł

Z ofert polskich sklepów wynika, że o ok. 40 złotych podrożały gry ekskluzywne na PlayStation 3 wydawane przez firmę Sony Computer Entertainment Polska. To oznacza, że ceny sugerowane takich produkcji jak God of War: Wstąpienie, The Last of Us, czy Beyond: Two Souls niebezpiecznie zbliżyły się do granicy 280 złotych.

Wygląda na to, że firma Sony Computer Entertainment Polska podniosła sugerowane ceny wydawanych przez siebie gier na PlayStation 3. To niedobra informacja dla osób wyczekujących premiery takich tytułów, jak God of War: Wstąpienie, The Last of Us, czy Beyond: Two Souls.

Oferty polskich sklepów wskazują na to, że ceny detaliczne wspomnianych gier dochodzą nawet do 279,90 złotych. To o ok. 40 złotych więcej, niż byliśmy przyzwyczajeni do tej pory. Oczywiście sklepy sprzedają poszczególne produkcje odpowiednio taniej, ale ciężko już znaleźć ofertę poniżej 239,90 złotych. Nie da się ukryć, że jest to duża kwota i każe wielu osobom zastanowić się, czy kupować dany tytuł w dniu premiery.

God of War: Wstąpienie to najbliższa gra, za którą będziemy musieli zapłacić więcej - Gry wydawane przez Sony Computer Entertainment Polska za niemal 280 zł - wiadomość - 2013-02-18
God of War: Wstąpienie to najbliższa gra, za którą będziemy musieli zapłacić więcej

O całą sprawę zapytaliśmy firmę Sony Computer Entertainment Polska. Monika Wenker (PR & Event Specialist) odpowiedziała tylko: „Nie komentujemy tego tematu”. Trudno jednak podważać wiarygodność dzisiejszych rewelacji, gdy sklepy faktycznie podnoszą ceny. W lipcu ubiegłego roku na podobny krok zdecydowała się firma Electronic Arts Polska, która nie była tak tajemnicza i otwarcie poinformowała o zmianie swojej polityki cenowej.

Nie znamy powodów podniesienia sugerowanych cen gier wydawanych przez firmę Sony Computer Entertainment Polska. Można jedynie spekulować, że jest to reakcja na wahania kursu walut. Nie zmienia to jednak faktu, że za większość tytułów ekskluzywnych na PlayStation 3 przyjdzie nam teraz zapłacić więcej niż dotychczas.