Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2012, 13:38

autor: Olek

EA podnosi ceny konsolowych hitów w Polsce

Konsolowi gracze zainteresowani kupnem takich gier jak FIFA 13, Need for Speed: Most Wanted, Medal of Honor: Warfighter czy Crysis 3 będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. Firma Electronic Arts Polska podjęła decyzję o podniesieniu sugerowanej ceny detalicznej nadchodzących topowych tytułów w swojej ofercie. Za wersje przeznaczone na Xboksa 360 i PlayStation 3 przyjdzie zapłacić 249,90 zł.

EA podnosi ceny konsolowych hitów w Polsce - ilustracja #1
Nowa FIFA sprzedawana będzie w nowej, sugerowanej cenie detalicznej.

Relatywnie niska popularność konsol na polskim rynku to w dużym stopniu „zasługa” wysokich cen gier. Niestety, na obniżki się nie zanosi. Przeciwnie, koncern Electronic Arts zdecydował się podnieść sugerowaną cenę detaliczną swoich superprodukcji. Do tej pory za nowe gry z serii Need for Speed, FIFA czy Medal of Honor użytkownicy Xboksa 360 i PlayStation 3 płacili w dniu premiery z reguły od 220 do 240 zł. Teraz przyjdzie im wysupłać niemal 250 zł.

EA podnosi ceny konsolowych hitów w Polsce - ilustracja #2
Fani serii Need for Speed pewnie nie mieliby nic przeciw, gdyby w parze z wyższą ceną szła także lepsza jakość gier.

Niestety, powody zmiany SRP (sugerowanej ceny detalicznej) nie są znane. Można tylko mieć nadzieję, że Electronic Arts nie planuje zamachu na portfele graczy, ale np. reaguje na wahania kursu walut. Faktem pozostaje jednak, że za koszmarnie drogie gry trzeba będzie zapłacić jeszcze więcej.

Rzecz jasna sugerowana przez wydawcę cena detaliczna nie jest obowiązkowa dla handlowców. Zachęcamy więc do regularnych odwiedzin Sklepu GRY-OnLine.pl, gdzie z pewnością będziecie mogli nabyć wymienione tytuły za mniejsze pieniądze.