Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2012, 17:40

autor: Aver

Córka Terry’ego Pratchetta scenarzystką gry Tomb Raider

Rhianna Pratchett, córka twórcy Świata Dysku, jest główną scenarzystką nadchodzącej gry o przygodach Lary Croft. W przeszłości pracowała m.in. nad scenariuszami gier Mirror’s Edge i serii Overlord.

W związku z rozpoczętymi w San Diego targami Comic-Con, studio Crystal Dynamics ujawniło, że autorką scenariusza do nadchodzącej gry Tomb Raider jest Rhianna Pratchett, córka twórcy uniwersum Świata Dysku Terry’ego Pratchetta.

Córka Terry’ego Pratchetta scenarzystką gry Tomb Raider - ilustracja #1
Rhianna Pratchett

Była współpracowniczka PC Zone i brytyjskiego dziennika The Guardian w przeszłości stworzyła fabułę serii Overlord oraz gier Mirror’s Edge i Heavenly Sword. Za pracę nad tym ostatnim tytułem otrzymała w 2008 roku nominację do nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA oraz została wyróżniona przez brytyjski związek zawodowy pisarzy (Writers’ Guild of Great Britain). W 2006 roku magazyn Edge uznał ją za jedną ze 100 najbardziej wpływowych kobiet w branży gier.

Odnosząc się do swojej pracy nad przygodami panny Croft, Rhianna Pratchett powiedziała:

Dorastałam grając w Tomb Raidera, odkrywając tajemnice, jakie skrywa świat i wydobywając na powierzchnię jego skarby. [W mojej wyobraźni] żyłam i umierałam jako Lara Croft, ale nic nie jest równe wyzwaniu, jakim jest stworzenie jej osoby na nowo.

Córka Terry’ego Pratchetta scenarzystką gry Tomb Raider - ilustracja #2
Rhianna Pratchett dodała Larze "głębi i wiarygodności"

Panna Pratchett dodała, że nie zastanawiała się dwa razy nad przyjęciem oferty i określiła ją jako “powrót do źródeł bohaterek gier komputerowych”. Jej najważniejszym zadaniem było „odkryć jak nadać tak symbolicznej postaci wyrazistości i zainteresować nią współczesnych graczy”. Z kolei szef studia Darrell Gallagher wyraził zadowolenie z pracy wykonanej przez córkę Terry’ego Pratchetta:

[Rhianna Pratchett] wniosła do projektu wyjątkowy sposób patrzenia na Larę Croft i pomogła nam lepiej nakreślić początki tej postaci. Bez wątpienia, jej wkład dodał głębi i wiarygodności młodej pannie archeolog, tworząc z niej bohaterkę, która przypadnie do gustu dzisiejszym graczom.

W sobotę Rhianna Pratchett weźmie udział w dwóch panelach dyskusyjnych na międzynarodowych targach Comic-Con w San Diego, które od 1970 roku gromadzą przedstawicieli różnych branży rozrywkowych, niekoniecznie związanych z sektorem komiksów. W przeszłości na imprezie gościli m.in. pisarze Greg Bear, Clive Barker czy Ray Bradbury.

Restart serii Tomb Raider ukaże się 5 marca 2013 roku na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.