Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2013, 11:05

autor: Góral

Światowa premiera gry God of War: Wstąpienie. Znamy opinie zagranicznych mediów

Mieszkańcy USA od dzisiaj mogą cieszyć się grą God of War: Wstąpienie. Większość najważniejszych serwisów traktujących o grach wideo zamieściła już swoje recenzje. Są one nieco zaskakujące, gdyż prawdopodobnie otrzymaliśmy najgorszą odsłonę w historii serii.

Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych ma miejsce premiera jednej z najbardziej oczekiwanych gier bieżącego roku - God of War: Wstąpienie. Zagraniczne serwisy internetowe zrecenzowały już najnowsze przygody Kratosa i wygląda na to, że mamy do czynienia z najgorszą odsłoną w historii serii.

God of War: Wstąpienie zebrało najniższe opinie z całej serii. - Światowa premiera gry God of War: Wstąpienie. Znamy opinie zagranicznych mediów - wiadomość - 2013-03-12
God of War: Wstąpienie zebrało najniższe opinie z całej serii.

Obecnie średnia gry God of War: Wstąpienie na serwisie Metacritic wynosi 80 punktów na 100. Dla porównania, pierwsza część szczyci się notą na poziomie 94 punktów, „dwójka” 93, „trójka” 92, Chains of Olympus z handhelda PSP uzyskało wynik równy 91, a Ghost of Sparta 86. Wydaje się, że coś poszło nie do końca tak jak powinno.

Oceny przyznane grze God of War: Wstąpienie przez wybrane zagraniczne media:

  • Polygon – 7/10
  • Official PlayStation Magazine – 8/10
  • GameSpot – 8/10
  • Destructoid – 9/10
  • EDGE – 7/10
  • CVG – 7,5/10
  • TheSixthAxis – 8/10
  • Joystiq – 3,5/5

W większości opinii dominuje stwierdzenie, że tytuł nie wnosi zbyt wiele nowego, historia jest nieco gorsza niż w poprzednich odsłonach, a wielka nowość w serii – tryb multiplayer – nie jest niczym nadzwyczajnym. Wszyscy jak jeden mąż chwalą oprawę wizualną, która chyba nie może być już lepsza na konsoli PlayStation 3. Wychodzi więc na to, że God of War: Wstąpienie to bardzo dobra, acz nie powalająca na kolana produkcja. Naszą recenzję przeczytacie jutro.

Polska premiera gry God of War: Wstąpienie nastąpi 15 marca wyłącznie na konsoli PlayStation 3. Tytuł ukaże się u nas w pełnej polskiej wersji językowej w sugerowanej cenie wynoszącej 279,90 zł za podstawową edycję.

God of War: Wstąpienie to szósta, wliczając dwie odsłony na kieszonsolkę PSP, część popularnej serii gier akcji. Tytuł stanowi prequel do wcześniejszych opowieści i przedstawia losy Kratosa z czasów przed walką z Aresem, po której został bogiem wojny. Produkcja, oprócz trybu single-player, posiada także multiplayer dla 8 graczy, który jest nowością w serii.