Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2013, 12:30

Zapowiedziano zręcznościowe RPG Drakengard 3

Firma Square-Enix zapowiedziała grę Drakengard 3, czyli nową odsłoną serii zręcznościowych RPG-ów. W planach jest jedynie wersja na konsolę PlayStation 3.

W Drakengard 3 zagramy dwiema postaciami. - Zapowiedziano zręcznościowe RPG Drakengard 3 - wiadomość - 2013-03-13
W Drakengard 3 zagramy dwiema postaciami.

Na łamach nowego numeru japońskiego magazynu Famitsu firma Square Enix ujawniła zmierzającą na konsolę PlayStation 3 grę Drakengard 3, czyli kontynuację cyklu, którego dwie poprzednie odsłony ukazały się na PlayStation 2.

Gra pozostanie wierna podstawowym zasadom wcześniejszych odsłon i będzie zręcznościowym RPG. W Drakengard 3 znajdziemy dwie grywalne postacie. Jedną z nich będzie dziewczyna imieniem Zero, ze sztuczną lewą ręką i dziwnym prawym okiem, w którym rośnie kwiat. Podczas przygód towarzyszyć jej będzie siostra nazwana One. Nie wiadomo jednak czy to ona będzie drugą grywalną postacią. Wypuszczony artwork sugeruje raczej męskiego bohatera. Obie siostry są tzw. Utautai, czyli istotami potrafiącymi manipulować magią za pomocą pieśni.

Jedną z grywalnych postaci będzie dziewczyna imieniem Zero. Źródło: Famitsu.
Jedną z grywalnych postaci będzie dziewczyna imieniem Zero. Źródło: Famitsu.

Rozgrywka ponownie skoncentruje się głównie na walce. Zero w starciach wykorzysta nie tylko moce magiczne, ale również miecz. Ponadto skąpanie bohaterki w krwi wrogów wzmocni jej nadnaturalne moce. Poza potyczkami na ziemi weźmiemy również udział w powietrznych bitwach, podczas których dosiądziemy smoka. Tempo akcji ma być bardzo szybkie, a przeżycie wymagać będzie doskonałego refleksu.

Drakengard 3 powstaje wyłącznie z myślą o dorosłych odbiorcach. Walka będzie bardzo brutalna, a krew z ran na długi czas pozostanie na ubraniach i skórze postaci. Ponadto Zero opisywana jest jako kobieta kochająca życie oraz seks i nie będzie miała żadnych problemów z utrzymywaniem kontaktów z kilkoma kochankami jednocześnie.

Poprzednie dwie części opracował zespół Cavia, który wiele lat temu został rozwiązany, a większość jego pracowników wchłonęła firma MarvelousAQL. Drakengard 3 jest jednak w dobrych rękach, gdyż produkcję powierzono studiu Access Games, w skład którego wchodzi większość kluczowych ludzi odpowiedzialnych za pierwszą odsłonę. Głównym projektantem został Taro Yoko, czyli twórca, który pełnił tę samą rolę przy Drakengard i Nier, a za wygląd postaci odpowiada Kimihiko Fujisaka znany z prac nad Drakengard i The Last Story.

Obecnie nie ma planów wypuszczenia Drakengard 3 na jakiekolwiek inne platformy niż PlayStation 3. Twórcy nie są jeszcze gotowi ujawnić planowanej daty premiery, ale wiadomo, że nastąpi ona jeszcze w tym roku.