Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2013, 13:20

autor: luckie

Do sklepów powędrowało million kopii Sniper: Ghost Warrior 2. Dodatki DLC w drodze

Studio CI Games poinformowało, że Sniper: Ghost Warrior 2 trafił do sklepów na całym świecie w liczbie przekraczającej milion sztuk, co zwiastuje niemały sukces. Będzie to zarazem pierwsza duża polska premiera w tym roku. Twórcy nie kończą prac nad tytułem – wkrótce pojawią się dwa dodatki DLC do gry.

Z taką snajperką nie straszny mi żaden terrorysta - Do sklepów powędrowało million kopii Sniper: Ghost Warrior 2 - wiadomość - 2013-03-13
Z taką snajperką nie straszny mi żaden terrorysta

Na wczorajszym przedpremierowym pokazie Sniper: Ghost Warrior 2 Marek Tymiński, szef studia CI Games, pochwalił się, że sklepy na całym świecie zamówiły ponad milion egzemplarzy gry. Drugi Sniper jest jak dotąd największym projektem polskiego zespołu – na samą produkcję wydano przeszło 20 milionów złotych, nie licząc kosztów promocji ani zakupu licencji na silnik CryEngine 3. Deweloperzy są zadowoleni z tak dużej liczby zamówień – dobrze rokuje ona na faktyczną sprzedaż gry.

Przy tej okazji ujawniono, że Sniper: Ghost Warrior 2 doczeka się dwóch dodatków DLC. Pierwszy z nich pojawi się pod koniec marca i będzie nosił tytuł Siberian Strike. Jak wskazuje nazwa, pozwoli on stawić czoła zagrożeniom czającym się na mroźnej Syberii. Rozszerzenie ma zapewnić kilka godzin zabawy w nowym, zimowym otoczeniu oraz tematyczne kamuflaże dla broni. Informacje na temat drugiego pakietu pojawią się w przyszłości. CI Games zapewnia, że dodatki będą tworzone w całości po premierze gry – studio nie praktykuje wycinania i osobnego sprzedawania fragmentów rozgrywki.

Dokładnie tyle pudełek z grą Sniper: Ghost Warrior 2 CI Games rozesłało  do wczoraj po świecie - Do sklepów powędrowało million kopii Sniper: Ghost Warrior 2 - wiadomość - 2013-03-13
Dokładnie tyle pudełek z grą Sniper: Ghost Warrior 2 CI Games rozesłało do wczoraj po świecie

Sniper: Ghost Warrior 2 swoją premierę w USA miał wczoraj, tradycyjnie we wtorek. Reszta świata, w tym Polacy, musi poczekać do piątku 15 marca. Wtedy to gra trafi do polskich sklepów w wersji na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.