Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2013, 13:32

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Bombermine, Avant-Garde, Of Light & Shadow i KingsRoad)

W najnowszym przeglądzie gier darmowych proponujemy m.in. Bombermana w wydaniu MMO, przeglądarkowego hack-n-slasha, malarskie RPG i śliczną platformówkę z elemetami logicznymi.

Witajcie w dziewiątym odcinku naszego odnowionego cyklu omawiającego najciekawsze pecetowe gry darmowe. Ponownie proponujemy zestaw kilku świeżych produkcji oraz jednego klasyka. Tekstowi towarzyszy również materiał video przygotowany przez Heda.

Gry w pełni darmowe

Bombermine

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Bombermine, Avant-Garde, Of Light & Shadow i KingsRoad) - ilustracja #2

Idea stojąca za Bombermine jest prosta – odtworzenie klasycznego Bombermana w skali typowej dla gier MMO. W rezultacie na jednej mapie potrafi bawić się nawet tysiąc osób podkładających bomby. Na ekranie panuje prawdziwy chaos i pełne szaleństwo, ale zabawa jest niesamowita. Nawet śmierć naszej postaci jest najczęściej powodem sporej radości.

  1. Bombermine - zagraj

Avant-Garde

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Bombermine, Avant-Garde, Of Light & Shadow i KingsRoad) - ilustracja #3

Avant-Garde to malarskie RPG. Wcielamy się w początkującego artystę żyjącego w XIX wiecznym Paryżu. Naszym zadaniem jest rozwijanie własnego talentu i sprzedawanie obrazów. Przy okazji możemy spotkać najsłynniejszych malarzy tamtego okresu oraz wziąć udział w ich konfliktach. Ten nietypowy pomysł został wspaniale zrealizowany, a gra wciąga aż miło. Świetnym pomysłem jest też oparcie grafiki na przerobionych arcydziełach malarskich.

  1. Avant-Garde - zagraj

A small talk at the back of beyond

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Bombermine, Avant-Garde, Of Light & Shadow i KingsRoad) - ilustracja #4

A small talk at the back of beyond to fascynująca przygodówka, w której wcielamy się w człowieka wybudzonego z głębokiej hibernacji. Interakcja ogranicza się do rozmowy ze sztuczną inteligencją poprzez wpisanie zdań. Początkowo SI twierdzi, że jesteśmy w schronie, gdzie ukryliśmy się po wojnie atomowej. Oglądając otoczenie i zadając pytania szybko zdajemy sobie jednak sprawę, że nie koniecznie musi to być prawdą. Najlepsze jest to, że gra jest całkiem inteligentna i jest w stanie zrozumieć większość z wpisywanych zdań. Ciekawy pomysł i świetna atmosfera czynią z A small talk at the back of beyond prawdziwą perełkę.

  1. A small talk at the back of beyond - zagraj

Drop A Beat, Giuseppe!

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Bombermine, Avant-Garde, Of Light & Shadow i KingsRoad) - ilustracja #5

W Drop A Beat, Giuseppe! kierujemy najgorszym pianistą na świecie podczas jednego z jego koncertów. Publiczność nienawidzi tego co wyprawiamy z fortepianem i rzuca w nas różnymi przedmiotami. Naszym zadaniem jest ich unikanie oraz odbijanie niektórych pocisków wprost w publiczność. Sterowanie odbywa się za pomocą klawiatury (wystarczy nacisnąć którykolwiek klawisz po lewej aby udać się w lewo itd.), co sprawia, że ma się wrażenie nieumiejętnego grania na fortepianie.

  1. Drop A Beat, Giuseppe! - zagraj

Darmowy klasyk: Of Light & Shadow

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Bombermine, Avant-Garde, Of Light & Shadow i KingsRoad) - ilustracja #6

Of Light & Shadow to piękna platformówka, w której kierujemy dwiema postaciami - Panem Światło i Doktorem Ciemnością. Pierwszego z nich przeraża mrok, ale potrafi za to wysoko skakać. Natomiast drugiego z bohaterów parzy słońce. Jednocześnie może on jednak chodzić po ścianach oraz suficie. Każdy poziom jest w rzeczywistości zbiorem zagadek i wyzwań zręcznościowych wymagających właściwego przełączania się między obiema postaciami.

  1. Of Light & Shadow – pobierz grę

Free 2 Play

KingsRoad

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Bombermine, Avant-Garde, Of Light & Shadow i KingsRoad) - ilustracja #7

Doczekaliśmy się wreszcie otwartej bety przeglądarkowego RPG KingsRoad. Rozgrywka w przypomina serię Diablo i jej naśladowców. Akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego, a zabawa polega głównie na mordowaniu hord potworów. Oryginalności za wiele tutaj nie uświadczycie, ale gra nadrabia to bardzo dobrym wykonaniem. Ubijanie przeciwników daje sporo satysfakcji, a zadania wbrew pozorom potrafią być całkiem różnorodne. Do tego dochodzi atrakcyjna oprawa graficzna ze ślicznymi dwuwymiarowymi tłami.

  1. KingsRoad - zagraj
TWOIM ZDANIEM

Najfajniejsza marcowa darmówka to:

Bombermine
47,3%
KingsRoad
19,6%
A small talk at the back of beyond
11,6%
Of Light & Shadow
8,9%
Avant-Garde
8%
Drop A Beat, Giuseppe!
4,5%
Zobacz inne ankiety