Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDWWWiOS
Okładka KingsRoad (AND)

KingsRoad

Gra action-RPG wzorowana na serii Diablo i jej naśladowcach. Wcielamy się w rycerza, który musi odeprzeć inwazję złych mocy zagrażających jego rodzimemu królestwu. Zabawa polega głównie na mordowaniu hord potworów, gromadzeniu łupów i rozwijaniu postaci.

RPG | hack'and'slash | zagraj za darmo | funkcje cross-platform | MMO | RPG akcji

Okładka KingsRoad (AND)

data premiery gry:

12mar2013

WWW

18gru2014

iOS

18maj2015

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

KingsRoad to przeglądarkowe RPG wykonane w konwencji hack-n-slash. Jest to debiutanckie dzieło zespołu Rumble Entertainment. Zaangażowani w produkcję ludzie nie byli jednak amatorami. Firmę założył były szef studia Pandemic Greg Richardson, a w jej szeregach znalazło się również wielu innych weteranów branży.

Akcja toczy się w fantastycznym świecie, który przez długie lata cieszył się pokojem i dobrobytem za sprawą mądrych rządów Króla Alexandra. Wykuł on żelazne przymierza z sąsiednimi mocarstwami, dzięki czemu jego poddani mogli spać spokojnie. Jednak pewnego dnia monarcha znika i szybko postanawiają to wykorzystać siły ciemności. Co gorsza, poplecznicy zła zaczynają grozić księżniczce imieniem Emma. Wkrótce potem również ona przepada bez śladu. Pod nieobecność królewskiej rodziny sytuacja w krainie błyskawicznie zmienia się na gorszą. Szlachta rozpoczyna knowania w celu przejęca władzy, a wioski są terryrozowane przez bandytów i potwory. Gracze wcielają się w sir Rowana – rycerza będącego wiernym członkiem królewskiej straży i to na jego barki spada obowiązek odnalezienia księżniczki oraz uratowania całej krainy. Będzie też musiał rozprawić się z tajemniczą organizacją znaną jakko Całun (ang. Shroud), która powróciła po stuleciach nieaktywności i zamierza teraz podporządkować sobie całe królestwo.

KingsRoad to typowy hack-n-slash i rozgrywka w grze przypomina serię Diablo oraz jej naśladowców. Akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego, a zabawa polega głównie na mordowaniu hord potworów. Mechanizmy walki w dużym stopniu opierają się na zręczności samego gracza i pozwalają zarówno na specjalizację w walce bronią białą, jak i skoncentrowanie się na łukach. Autorzy zadbali także o sporą różnorodność zadań i lokacji. W trakcie przygód gracze będą zarówno czyścili podziemia z wrogów, walczyli z potężnymi bossami, jak i brali udział w olbrzymich oblężeniach twierdz. Nie zabrakło też oczywiście systemu rozwoju postaci, dzięki któremu za zdobyte punkty doświadczenia możemy rozwijać umiejętności sir Rowana.

Gra powstała w oparciu o technologię Flash i działa w oknie przeglądarki. Nie przeszkodziło to jednak twórcom w zaoferowaniu atrakcyjnej i pełnej detali grafiki. Ciekawie rozwiązano też kwestie płatności. KingsRoad jest darmowe, a za prawdziwe pieniądze możemy dokupywać dodatkowe przygody oraz kampanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena czytelników: 2,3 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Gry podobne do KingsRoad

Wymagania wiekowe KingsRoad

12+

Wymagania sprzętowe KingsRoad

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
KingsRoad - hack'n'slash wreszcie dostępny na Androidzie
KingsRoad - hack'n'slash wreszcie dostępny na Androidzie

wiadomość3 września 2015

Posiadacze smartfonów i tabletów z systemem Android mogą już przetestować mobilną konwersję przeglądarkowego RPG-a akcji KingsRoad. Produkcja studia Rumble Entertainment została udostępniona w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. AdVenture Capitalist, Crossy Road i Kingdom Rush Origins)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. AdVenture Capitalist, Crossy Road i Kingdom Rush Origins)

wiadomość2 lipca 2015

Witajcie w następnej odsłonie serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak AdVenture Capitalist, Crossy Road, Kingdom Rush Origins, Kingsroad czy The World Ends with You: Solo Remix.

KingsRoad – przeglądarkowe RPG akcji debiutuje na urządzeniach mobilnych
KingsRoad – przeglądarkowe RPG akcji debiutuje na urządzeniach mobilnych

wiadomość25 grudnia 2014

Posiadacze iPada mogą już przetestować mobilną konwersję przeglądarkowego RPG-a akcji KingsRoad. Produkcja studia Rumble Entertainment została udostępniona w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Najlepsze przeglądarkowe gry marca
Najlepsze przeglądarkowe gry marca

wiadomość29 kwietnia 2013

Prezentujemy przegląd najlepszych komercyjnych gier przeglądarkowych, jakie wydane zostały w marc tego roku. Omawiamy War of Mercenaries, KingsRoad, The Last Door: Chapter 1, The Hobbit: Armies of the Third Age, Extreme Road Trip 2, The Time Tribe, Bands oraz Kingdom of Throne.

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Bombermine, Avant-Garde, Of Light & Shadow i KingsRoad)
Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Bombermine, Avant-Garde, Of Light & Shadow i KingsRoad)

wiadomość13 marca 2013

W najnowszym przeglądzie gier darmowych proponujemy m.in. Bombermana w wydaniu MMO, przeglądarkowego hack-n-slasha, malarskie RPG i śliczną platformówkę z elemetami logicznymi.

WWW
iOS
AND