Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 września 2015, 16:06

autor: Jiker

KingsRoad - hack'n'slash wreszcie dostępny na Androidzie

Posiadacze smartfonów i tabletów z systemem Android mogą już przetestować mobilną konwersję przeglądarkowego RPG-a akcji KingsRoad. Produkcja studia Rumble Entertainment została udostępniona w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Pod koniec ubiegłego roku posiadacze iPadów otrzymali możliwość zagrania w KingsRoad – mobilny port udanego, przeglądarkowego reprezentanta gatunku RPG akcji. W późniejszym czasie tytuł został też zoptymalizowany pod iPhone’a. Teraz studio Rumble Entertainment, założone przez byłego szefa Pandemic Studios, Grega Richardsona (Full Spectrum Warrior, Star Wars: Battlefront, The Saboteur), poinformowało o premierze KingsRoad na urządzeniach mobilnych z systemem Android.

KingsRoad w wersji na Androida od pewnego czasu był dostępny w ramach beta-testów. Wczoraj dobiegły one końca i gra zadebiutowała oficjalnie na całym świecie. Można ją pobrać bezpłatnie, gdyż jest oferowana w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami. Dzięki tym ostatnim zaopatrzymy się przede wszystkim w dodatkowe questy i kampanie – podstawową zawartość przetestujemy bez przeszkód.

Jeszcze przy okazji premiery w App Store, zamysłem Rumble Entertainment było oddanie w ręce użytkowników urządzeń mobilnych pierwszego tak rozbudowanego RPG-a akcji. W grze mamy możliwość zakładania gildii, grania w trybie PvP, korzystania z systemu rankingów – tytuł jest też regularnie wspierany poprzez organizowanie specjalnych wydarzeń oraz aktualizacje z dodatkową zawartością.

KingsRoad udostępniono w otwartej becie za pośrednictwem przeglądarek internetowych w marcu 2013 roku. Tytuł jest niemal klasycznym hack'n'slashem, w którym dominującą rolę odgrywa siekanie setek wrogów. Gracz dokonuje tego w ramach mniejszych i większych questów, charakteryzujących się zróżnicowanymi celami (np. oczyszczenie podziemi z potworów, walki z bossami, udział w oblężeniach).

Gra pozwala przypisać bohatera do jednej z trzech klas – rycerza, czarodzieja oraz łucznika. Nikt nie każe jednak trzymać się sztywno reguł danej profesji, gdyż spora różnorodność ekwipunku, umiejętności i dobrze nakreślony system rozwoju umożliwiają dostosowanie postaci do własnych preferencji. Kolejne fragmenty historii i świata przedstawionego można poznawać w towarzystwie innych graczy, dzięki trybowi sieciowemu, wspierającemu rozgrywkę międzyplatformową (przeglądarki/iOS/Android).