Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2015, 14:15

autor: Entelarmer

World of Warships zadebiutuje 17 września

Firma Wargaming.net ujawniła datę premiery pełnej wersji World of Warships - darmowego MMO z okrętami wojennymi. Tytuł zadebiutuje 17 września i na początku zaoferuje ponad 80 jednostek.

Na szerokie wody w World of Warships wypłyniemy już za 2 tygodnie. - World of Warships zadebiutuje 17 września - wiadomość - 2015-09-03
Na szerokie wody w World of Warships wypłyniemy już za 2 tygodnie.

Firma Wargaming.net ujawniła datę premiery swojej najnowszej produkcji – World of Warships, czyli kolejnej po World of Warplanes wariacji na temat popularnego World of Tanks, tym razem z okrętami wojennymi w rolach głównych. Tytuł przeszedł przez dwie fazy betatestów – zamkniętą od 12 marca oraz otwartą od 2 lipca – i zadebiutuje za 2 tygodnie, tj. 17 września. O tym, że szykuje się nam kolejny hit w kategorii gier MMO opartych na modelu free-to-play, przekonuje Fred Menou z Wargaming.net. Poinformował on, że w trakcie testów w World of Warships zagrało ponad 2 miliony graczy, którzy poświęcali grze średnio 3 godziny dziennie:

„Po sukcesie jaki odnieśliśmy z otwartą betą World of Warships, jesteśmy wreszcie gotowi wydać naszą nową, dużą produkcję. Z ponad 2 000 000 graczami, którzy średnio spędzali ponad 3 godziny dziennie w bitwach, jesteśmy gotowi na dominację mórz i oceanów”.

Na początku gra zaoferuje ponad 80 jednostek nawodnych podzielonych na cztery klasy, w tym wiele historycznych oraz pojedyncze okręty z sił morskich Wielkiej Brytanii, Rosji oraz Niemiec (jak choćby słynny hitlerowski pancernik „Triptiz” i nie mniej znany rosyjski krążownik „Aurora”). Jednak najwięcej jednostek będzie reprezentować floty Stanów Zjednoczonych (wymieniono m.in. lotniskowiec „Midway”) oraz Japonii (pancernik „Yamato”), które zresztą otrzymają własne drzewka technologiczne. Pozostałe nacje zapewne będą musiały poczekać na kolejne, już zapowiedziane aktualizacje z dodatkowymi okrętami, mające się pojawić jeszcze przed końcem tego roku. Kto wie, może doczekamy się ujawnienia planów wprowadzenia polskich okrętów (choćby w ramach Royal Navy), na przykład w trakcie nadchodzącej wizyty Wargaming.net w Polsce (w programie m.in. zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej w Gdynii oraz drugowojennego niszczyciela „Błyskawica”)?

Poniżej możecie zobaczyć najnowsze screeny, ujawnione przez Wargaming.net.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.