Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka World of Warplanes (PC)

World of Warplanes PC

Udostępniana w formule free-to-play (z opcją mikropłatności) lotnicza gra akcji w konwencji MMO, stworzona przez rosyjskie studio Wargaming.net, znane m.in. z World of Tanks.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty | zagraj za darmo | wojenne | MMO

PC Windows
Okładka World of Warplanes (PC)

producent: Wargaming

wydawca: Wargaming

wydawca PL: Wargaming

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12listopada2013

13listopada2013

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World of Warplanes to lotnicze MMO oparte na modelu darmowym z mikropłatnościami. Za produkcję odpowiada studio Wargaming.net, znane m.in. z World of Tanks. System ekonomiczny gry jest wspólny również dla innych gier sieciowych tego zespołu, czyli World of Tanks oraz World of Battleships co oznacza, że wirtualną walutę i doświadczenie zdobyte w jednym z tych tytułów można spożytkować również w dwóch pozostałych.

Gra pozwala zasiąść ze sterami jednego z wielu samolotów pochodzących z okresu tzw. złotej ery awiacji - od maszyn z czasów poprzedzających II wojnę światową, aż po pierwsze myśliwce odrzutowe wykorzystywane w trakcie Wojny koreańskiej czy prototypowe modele, które nigdy nie zostały oddane do użytku (np. eksperymentalne samoloty III Rzeszy). Wszystkie samoloty posiadają unikalne i zgodne z rzeczywistością charakterystyki. Wraz postępami w grze możemy je rozbudowywać i ulepszać, zwiększając tym samym ich potencjał bojowy. Kolejne etapy kariery wirtualnego pilota nagradzane są możliwością wykupywania coraz lepszych maszyn. Tylko najlepsi mogą zasiąść za sterami odrzutowców.

Samoloty podzielone zostały na cztery klasy - lekkie oraz pokładowe myśliwce przeznaczone do walki bezpośrednio manewrowej, ciężko uzbrojone myśliwce oraz maszyny szturmowe specjalizujące się w atakach na cele naziemne. Standardowym trybem rozgrywki, opracowanym specjalnie na potrzeby World of Warplanes jest Supremacja, w której musimy strącić wszystkie maszyny przeciwnika, albo wypracować przewagę na polu bitwy, m.in. dzięki niszczeniu wrogich instalacji naziemnych. Samoloty, oczywiście, poruszają się znacznie szybciej niż czołgi, dlatego mapy są rozleglejsze niż w World of Tanks. Nie opieranie się o żaden rzeczywisty konflikt pozwoliło twórcom na sporą swobodę przy tworzeniu lokacji. Gra oferuje poziomy umiejscowione nad wszystkimi kontynentami i nie brakuje również bitew miejskich.

World of Warplanes nie próbuje być symulatorem. Zamiast tego sterowanie oraz interfejs przypominają te ze zręcznościówek. Natomiast elementy niewymagające bezpośredniego nadzoru graczy, takie jak fizyka lotu czy system zniszczeń, są całkiem realistyczne. Każdy samolot zachowuje się w powietrzu w sposób zbliżony do rzeczywistości. Zgodnie z obecną modą gra oferuje ponadto sporo funkcji społecznościowych, pozwalających graczom na komunikację, zorganizowaną rywalizację oraz zrzeszanie się w klany.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 729 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 853 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI World of Warplanes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe World of Warplanes

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 30 GB HDD
  • Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1)
  • łącze internetowe
Recenzja gry World of Warplanes - czołgi w przestworzach
Recenzja gry World of Warplanes - czołgi w przestworzach

Recenzja 26 listopada 2013, 12:21

Każda maszyna opisana jest szeregiem statystyk, przy czym najważniejsze to moc silnika, prędkość maksymalna, manewrowość, optymalny pułap lotu oraz oczywiście uzbrojenie. Podobnie jak w rzeczywistości występujące w grze samoloty możemy podzielić na kilka kategorii (patrz: ramka): zdolne do przeprowadzania manewrów Boom and Zoom (ciężkie myśliwce), energy fighters (messerschmitty oraz mustangi) oraz turn fighters (samoloty japońskie, radzieckie i brytyjskie spitfire’y). Oprócz tego ZSRR ma dostęp do samolotów szturmowych służących do niszczenia celów naziemnych.