Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2017, 20:22

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

World of Warplanes od dziś w wersji 2.0

Sieciowa gra lotnicza World of Warplanes doczekała się premiery wersji 2.0, w której wprowadzono nowy tryb rozgrywki, bombowce i wiele innych atrakcji.

World of Warplanes - bombowce to jedna z nowości aktualizacji 2.0. - World of Warplanes od dziś w wersji 2.0 - wiadomość - 2017-10-11
World of Warplanes - bombowce to jedna z nowości aktualizacji 2.0.

Podbój, mapy, odrodzenia

Aktualizacja 2.0 w skrócie:
  • nowy tryb gry – Podbój;
  • bombowce;
  • odrodzenia;
  • zmiany w interfejsie;
  • poprawa grafiki.

Firma Wargaming opublikowała dużą aktualizację sieciowej gry lotniczej World of Warplanes. Wraz z wersją 2.0 pojawił się przede wszystkim nowy tryb rozgrywki. Jest nim Podbój, czyli drużynowe starcia, w których walczymy o określone obszary. By odnieść zwycięstwo, należy współpracować z pozostałymi graczami, wykorzystując odpowiednie rodzaje samolotów.

Kolejną nowością aktualizacji 2.0 jest system odradzania. Utrata samolotu nie jest już bowiem równoznaczna z zakończeniem walki, gdyż można wracać na pole bitwy wiele razy podczas jednej potyczki, choć czas potrzebny na respawn wzrasta z każdym zniszczeniem.

Deweloper wprowadził też zmiany na mapach. Każda posiada teraz kluczowe miejsca, spełniające określone funkcje i dające mniej lub więcej punktów wpływu. Np. lotniska służą jako punkty odrodzenia, a bazy wojskowe przeprowadzają ataki rakietowe.

Samoloty

Całkowitą nowością są bombowce, które są wytrzymałe, dysponują mocnym uzbrojeniem obronnym oraz oczywiście bombami. Co ciekawe, posiadają specjalny tryb kamery, który określono mianem „celownika bombowego”. Dzięki niemu gracze obserwują znajdujące się pod samolotem cele. Do końca bieżącego miesiąca bombowcami można grać za darmo. Jak jednak czytamy w ogłoszeniu: „w przyszłości będą dostępne za złoto w drzewach technologicznych jako samoloty premium”. Ponadto w dniach 11 października – 1 listopada za wykonywanie dziennych misji otrzymuje się skrzynie z łupami, które zawierają części trzech tego typu maszyn: Bristol Blenheim Mk. IV (wczesny model), Douglas A-26B Invader i Miasiszczew RB-17.

Oprócz tych samolotów doczekaliśmy się zmienionych parametrów pozostałych typów maszyn. Jak głosi komunikat dewelopera: „zostały one zmodyfikowane tak, aby każdy samolot skutecznie wykonywał zadania, do których jest przeznaczony, oraz odznaczał się własnymi wadami i zaletami”. Np. myśliwce sprawdzają się podczas niszczenia lekkich celów w powietrzu oraz obronnych na ziemi, a myśliwce ciężkie dobrze radzą sobie podczas szybkich ataków na instalacje naziemne oraz w trakcie przechwytywania samolotów ciężkich.

Inne

Pozostałe zmiany dotyczą np. ekonomii. Za walkę jak zwykle otrzymujemy kredyty i doświadczenie. Ceny zakupu amunicji i sprzętu eksploatacyjnego nie zmieniły się, ale za to „przedmioty te zapewniają teraz znacznie większe korzyści”. Dodatkowo ulepszono grafikę, która jest bardziej realistyczna, a interfejs bojowy został przeprojektowany i wyświetla tylko niezbędne informacje, choć można skorzystać z jego bardziej rozbudowanej wersji.

W przyszłości doczekamy się jeszcze dwóch dużych aktualizacji, których celem jest przekształcenie gry w bardziej przyjazną nowym pilotom, a także zapewnienie dobrej zabawy starym wyjadaczom, którzy doczekają się dedykowanych im trybów.

Na koniec pragniemy jeszcze wspomnieć, że deweloper przygotował małą promocję dla wszystkich graczy. Za rozegranie bitwy w nowej wersji produkcji, otrzymacie następujące nagrody: 10 żetonów, 30x Potwierdzenie z ziemi (zwiększa liczbę zdobywanych kredytów o 50%) oraz 30x Potwierdzenie z powietrza (zwiększa liczbę zdobywanych PD o 25%).