Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 grudnia 2014, 11:56

autor: Jiker

KingsRoad – przeglądarkowe RPG akcji debiutuje na urządzeniach mobilnych

Posiadacze iPada mogą już przetestować mobilną konwersję przeglądarkowego RPG-a akcji KingsRoad. Produkcja studia Rumble Entertainment została udostępniona w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Studio Rumble Entertainment, założone przez byłego szefa Pandemic Studios, Grega Richardsona (Full Spectrum Warrior, Star Wars: Battlefront, The Saboteur), zdecydowało się przenieść swoje debiutanckie dzieło KingsRoad na iPada. Ubiegłoroczna, udana gra przeglądarkowa, reprezentująca gatunek RPG akcji, została wydana na platformie App Store w modelu darmowym z mikropłatnościami, w ramach których oferowane są m.in. nowe przygody i kampanie.

Zamysłem Rumble Entertainment było oddanie w ręce użytkowników tabletów pierwszego tak rozbudowanego RPG-a akcji, oferującego możliwość zakładania gildii, grania w trybie PvP, korzystania z systemu rankingów, a także wspieranego przez regularnie organizowane wydarzenia oraz aktualizacje z dodatkową zawartością. Według Grega Richardsona, wielu graczy będzie zaskoczonych wysoką jakością produkcji.

Niektórzy z Was być może mieli już okazję zagrać w KingsRoad, ponieważ gra jest dostępna w otwartej becie za pośrednictwem przeglądarek internetowych od marca 2013 roku. Tytuł jest niemal klasycznym hack'n'slashem, w którym dominującą rolę odgrywa siekanie setek wrogów. Gracz dokonuje tego w ramach mniejszych i większych questów, charakteryzujących się zróżnicowanymi celami (np. oczyszczenie podziemi z potworów, walki z bossami, udział w oblężeniach).

Gra pozwala przypisać bohatera do jednej z trzech klas – rycerza, czarodzieja oraz łucznika. Nikt nie każe jednak trzymać się sztywno reguł danej profesji, gdyż spora różnorodność ekwipunku, umiejętności i dobrze nakreślony system rozwoju umożliwiają dostosowanie postaci do własnych preferencji. Co ważne, kolejne fragmenty historii i świata przedstawionego można poznawać w towarzystwie innych graczy, dzięki trybowi sieciowemu, wspierającemu rozgrywkę międzyplatformową (przeglądarki/iOS).