Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOSPC
Okładka Iesabel (AND)

Iesabel

Iesabel to wyprodukowana przez gdyńskie studio Madman Theory Games gra action-RPG w klimatach fantasy. Gracz wciela się w rolę bohatera, który musi stawić czoła okrutnej królowej Iesabel i kierowanemu przez nią kultowi szalonego boga Baala.

RPG | fantasy | hack'and'slash | polskie | funkcje cross-platform | kooperacja | RPG akcji

Okładka Iesabel (AND)

data premiery gry:

7lip2013

PC

8lip2013

iOS

9lip2013

AND

Iesabel jest kolejnym po Sparkle 2: Evo (2012) efektem współpracy studia Madman Theory Games oraz firmy wydawniczej Forever Entertainment. Tym razem deweloperzy z Gdyni zdecydowali się zmierzyć z gatunkiem action-RPG, a źródłem inspiracji stały się takie gry jak Diablo 2 czy Dungeon Siege III.

Akcja Iesabel osadzona została w świecie fantasy (co ciekawe, mapa w dużym stopniu przypomina środkową Europę). Na dalekim południu, w świętym mieście Yeroh szerzy się zło. Król stracił głowę dla pięknej księżniczki, której serce jest mroźne jak lód i czarne jak wieczna noc. Gdy Iesabel została królową, zaczęła szerzyć kult swego pana - szalonego boga Baala. Nastała ciemność, a wraz z nią zniszczenie i ból. Echa odległych wydarzeń coraz bardziej słyszalne są na północy, gdzie w spokojnej wiosce Slava rozpoczyna się przygoda głównego bohatera.

Mechanika rozgrywki opiera się na schematach doskonale znanych fanom gier action-RPG. Postać kreowana przez gracza może należeć do jednej z dwóch klas – barbarzyńcy lub wiedźmy. Dokonany na starcie wybór definiuje możliwe do użycia przedmioty i bronie, a także preferowany styl walki. Wzorem klasycznych gier cRPG, w trakcie zabawy bohater zdobywa doświadczenie, a po osiągnięciu wyznaczonego limitu awansuje na kolejny poziom, co pozwala m.in. zwiększyć atrybuty psycho-fizczne oraz opanować nowe umiejętności lub rozwinąć już posiadane.

Twórcy gry zadbali o sporą ilość zadań do wykonania, rozległe i zróżnicowane lokacje (lasy, podziemia, bagna, cmentarze i inne), bestiariusz obejmujący ponad 100 rodzajów przeciwników, a także bogaty asortyment broni, pancerzy i akcesoriów (w większości generowanych losowo), jakie można znaleźć lub zdobyć.

Jednym z najbardziej interesujących rozwiązań zastosowanych w Iesabel jest tryb wieloosobowej kooperacji dla maksymalnie 7 graczy. Uczestnicy zabawy mogą przy tym korzystać z różnych platform sprzętowych jak komputery PC, tablety i smartfony.

Iesabel odznacza się atrakcyjną oprawą audiowizualną. Trójwymiarowa grafika w grze zwraca uwagę bogactwem szczegółów, intensywną kolorystyką oraz licznymi efektami specjalnymi wywoływanymi w trakcie gry (przy korzystaniu z magii i specjalnych umiejętności).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 8  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Iesabel

12+

Wymagania sprzętowe Iesabel

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8
Recenzja gry Iesabel - polskie Diablo prosto z Gdyni
Recenzja gry Iesabel - polskie Diablo prosto z Gdyni

Recenzja 18 października 2013, 12:00

Łyżką miodu w interfejsowej beczce dziegciu jest HUD. Autorzy zrealizowali go naprawdę dobrze. Pasek u dołu ekranu zawiera jedenaście w pełni konfigurowalnych slotów (jeden został niestety zmarnowany na wspomnianą już ikonę ataku, ale da się to przeżyć), mamy całkowicie wolną rękę w kwestii przypisywania do nich mikstur, umiejętności i zwojów – robi się to szybko i bezboleśnie. Iesabel pozwala ponadto przyporządkować dowolny klawisz do każdego z tych okienek, nie zmuszając do korzystania z domyślnego ustawienia, a takie rozwiązanie bardzo się chwali. Dodatkowe ekrany (bohatera, zdolności, rzemiosła itd.) wyglądają poprawnie, no, może poza ekwipunkiem, ale tutaj winę ponoszą przede wszystkim fatalnie wykonane rysunki przedmiotów. Nie cieszą też panele z opisami gratów, podające informacje w bardzo chaotyczny sposób – czyżby autorom zabrakło czasu, by je odpowiednio dopracować?

PC
iOS
AND