Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDPCiOS
Okładka Iesabel (AND)
OkładkaIesabel (AND)

Iesabel

Iesabel to wyprodukowana przez gdyńskie studio Madman Theory Games gra action-RPG w klimatach fantasy. Gracz wciela się w rolę bohatera, który musi stawić czoła okrutnej królowej Iesabel i kierowanemu przez nią kultowi szalonego boga Baala.

RPG | fantasy | hack'and'slash | polskie | kooperacja | RPG akcji

Iesabel Premiera

7lip2013

PC

8lip2013

iOS

9lip2013

AND

Gry podobne do Iesabel

Diablo Immortal

Titan Quest

Eternium

Iesabel jest kolejnym po Sparkle 2: Evo (2012) efektem współpracy studia Madman Theory Games oraz firmy wydawniczej Forever Entertainment. Tym razem deweloperzy z Gdyni zdecydowali się zmierzyć z gatunkiem action-RPG, a źródłem inspiracji stały się takie gry jak Diablo 2 czy Dungeon Siege III.

Akcja Iesabel osadzona została w świecie fantasy (co ciekawe, mapa w dużym stopniu przypomina środkową Europę). Na dalekim południu, w świętym mieście Yeroh szerzy się zło. Król stracił głowę dla pięknej księżniczki, której serce jest mroźne jak lód i czarne jak wieczna noc. Gdy Iesabel została królową, zaczęła szerzyć kult swego pana - szalonego boga Baala. Nastała ciemność, a wraz z nią zniszczenie i ból. Echa odległych wydarzeń coraz bardziej słyszalne są na północy, gdzie w spokojnej wiosce Slava rozpoczyna się przygoda głównego bohatera.

Mechanika rozgrywki opiera się na schematach doskonale znanych fanom gier action-RPG. Postać kreowana przez gracza może należeć do jednej z dwóch klas – barbarzyńcy lub wiedźmy. Dokonany na starcie wybór definiuje możliwe do użycia przedmioty i bronie, a także preferowany styl walki. Wzorem klasycznych gier cRPG, w trakcie zabawy bohater zdobywa doświadczenie, a po osiągnięciu wyznaczonego limitu awansuje na kolejny poziom, co pozwala m.in. zwiększyć atrybuty psycho-fizczne oraz opanować nowe umiejętności lub rozwinąć już posiadane.

Twórcy gry zadbali o sporą ilość zadań do wykonania, rozległe i zróżnicowane lokacje (lasy, podziemia, bagna, cmentarze i inne), bestiariusz obejmujący ponad 100 rodzajów przeciwników, a także bogaty asortyment broni, pancerzy i akcesoriów (w większości generowanych losowo), jakie można znaleźć lub zdobyć.

Jednym z najbardziej interesujących rozwiązań zastosowanych w Iesabel jest tryb wieloosobowej kooperacji dla maksymalnie 7 graczy. Uczestnicy zabawy mogą przy tym korzystać z różnych platform sprzętowych jak komputery PC, tablety i smartfony.

Iesabel odznacza się atrakcyjną oprawą audiowizualną. Trójwymiarowa grafika w grze zwraca uwagę bogactwem szczegółów, intensywną kolorystyką oraz licznymi efektami specjalnymi wywoływanymi w trakcie gry (przy korzystaniu z magii i specjalnych umiejętności).

Ostatnia modyfikacja 22 grudnia 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 8  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena użytkowników: 4,8 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Iesabel: 12+

Iesabel Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8
PC
iOS
AND