Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCWPiOSAND
Okładka Dungeon Hunter 4 (PC)
OkładkaDungeon Hunter 4 (PC)

Dungeon Hunter 4

Czwarta odsłona bestsellerowej serii gier hack’n’slash, określanej mianem „mobilnego Diablo”. Wcielamy się w postać wojownika, wyruszającego aby ratować swoje królestwo przed inwazją pokonanej przed wiekami Rasy Demonów.

RPG | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | widok izometryczny | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Hunter 4 Premiera

11kwi2013

iOS

22kwi2013

AND

2gru2013

WP PC

producent: Gameloft wydawca: Gameloft Strona oficjalna

Gry podobne do Dungeon Hunter 4

Diablo III

Blood Knights

Eternium

Seria Dungeon Hunter należy do najpopularniejszych gier z gatunku hack’n’slash dostępnych na urządzenia przenośne i nazywana jest często „mobilnym Diablo”. Za powstanie i rozwój cyklu odpowiada firma Gameloft. Jak do tej pory uniwersum gry mogli poznać również posiadacze konsol PlayStation 3 i PS Vita, dzięki wydanemu w 2011 roku spin-offowi Dungeon Hunter: Alliance. Czwarta odsłona popularnej serii trafiła również w ręce użytkowników komputerów i tabletów, pracujących pod kontrolą tego systemu.

Fabuła wprowadzająca nas w świat gry jest dosyć typowa dla gatunku. Rasa Demonów, która zgodnie z panującym przekonaniem została ostatecznie pokonana wieki temu, powraca ze zdwojoną siłą. Bohater opowieści budzi się i zdaje sobie sprawę, że to co wydawało się tylko sennym koszmarem okazało się prawdą, a jego ukochane królestwo Valenthii zostało zdziesiątkowane. Jako doświadczony w boju wojownik, obdarzony w tajemniczy sposób nowymi mocami i umiejętnościami jest ostatnią nadzieją pogrążonych w rozpaczy ludzi. Czasu na decyzję nie ma zbyt wiele, gdyż gra niemal od razu rzuca gracza w wir walki.

Do naszej dyspozycji oddano 4 klasy postaci: dla lubiących walkę w zwarciu najlepiej nadają się rycerz lub szermierz, zaś dla osób preferujących rywalizację na odległość lepszym wyborem będzie mag bądź łucznik. Każda z klas ma swą unikatową broń i zestaw umiejętności, które podczas zabawy sukcesywnie rozwijamy. Wraz z kolejnymi poziomami postaci możemy ulepszać posiadane uzbrojenie i tworzyć zupełnie nowe przy pomocy systemu rzemiosła. Wraz z naszym protoplastą przemierzymy kolejne obszary rozległej krainy, eliminując hordy różnorakich potworów oraz bardziej wymagających bossów. Twórcy nie zapomnieli o wielbicielach zabawy wieloosobowej – poza klasycznym trybem opowieści, w grze możemy rywalizować w kilku trybach PvP, doskonaląc swoje umiejętności bojowe.

Oprawa graficzna Dungeon Huntera 4 stoi na wysokim poziomie, co pozwala zapomnieć, że została ona zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych. Autorzy zadbali o wsparcie dla ekranów dotykowych oraz kontrolerów gier. Wrażenia płynące z rozgrywki psuje jednak nieco nachalny model „freemium”, zastosowany przez wydawcę. Mimo tego, że sama gra dystrybuowana jest za darmo, dość szybko okazuje się, że do płynnej i niczym nie skrępowanej zabawy konieczne będzie częste korzystanie z systemu mikropłatności. Gameloft każe bowiem płacić sobie m.in. za dodatkowe eliksiry leczące, natychmiastowe ulepszenia przedmiotów i umiejętności postaci, zwiększenie pojemności ekwipunku, przedmioty specjalne oraz rozmaite power-upy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dungeon Hunter 4: 12+

Dungeon Hunter 4 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 1.1 GB HDD
  • Windows 8.1
PC
iOS
AND
WP