Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2013, 13:47

autor: Hed

Cyberpunk 2077 będzie miał tryb multiplayer

Cyberpunk 2077 będzie zawierał pewien tryb multiplayer – potwierdził Adam Badowski z CD Projekt RED w rozmowie z serwisem Eurogamer. Deweloper nie zdradził jednak na czym miałby polegać ten dodatek do rozgrywki solowej.

W Cyberpunk 2077 znajdzie się pewna forma trybu multiplayer. - Cyberpunk 2077 będzie miał tryb multiplayer - wiadomość - 2013-03-13
W Cyberpunk 2077 znajdzie się pewna forma trybu multiplayer.

Firma CD Projekt RED potwierdziła plotki, że Cyberpunk 2077 będzie zawierał pewien tryb multiplayer. W rozmowie z serwisem Eurogamer producent przekonuje głosem Adama Badowskiego, dyrektora zarządzającego, że gra będzie koncentrowała się na zabawie solowej, fabule i elementach RPG, ale mimo tego otrzyma pewne funkcje wieloosobowe. Deweloper dał też do zrozumienia, że podobne podejście nie jest wykluczone w przypadku Wiedźmina 3.

„[Cyberpunk 2077] będzie doświadczeniem RPG opartym na fabule, oferującym niezwykłe atrakcje w trybie solowym, ale zamierzamy dodać do niego funkcje multiplayer” – ujawnił Badowski. Zapytany o to, czy Wiedźmin 3 także otrzyma dodatki online, producent rzucił enigmatyczne: „Myślimy o czymś”. Sprawa jest o tyle ciekawa, że do tej pory CD Projekt RED unikał zabawy wieloosobowej, koncentrując się wyrazistych fabułach. Najwyraźniej kolejne projekty to zmienią.

Eurogamer dopatruje się sensu trybu mutliplayer w Cyberpunk 2077 w samej specyfice gry. Podobnie jak trzecia odsłona Wiedźmina, będzie ona rozgrywała się w otwartym świecie. Różnica polega na tym, że zamiast jasno określonego bohatera (Geralta), otrzymamy możliwość wykreowania własnej postaci. To sprawia, że zabawa wieloosobowa lepiej pasowałaby do cybernetycznego uniwersum. Badowski zapytany o Wiedźmina MMO przyznał, że to kiepski pomysł, bo Geralt jest tylko jeden.

Cyberpunk 2077 to gra RPG polskiego studia CD Projekt RED, oparta na licencji Cyberpunk. W produkcji przeniesiemy się w przyszłość do futurystycznego NightCity. Tytuł ma oferować otwarty świat, ciekawą fabułę, rozbudowany system rozwoju i mnóstwo wyborów do dokonania. Zanim wcielimy się w wytatuowanych bohaterów z cyberwszczepami, co stanie się możliwe najwcześniej w 2015 roku, wrócimy do przygód Geralta w Wiedźmin 3: Dziki Gon (premiera w 2014 roku).

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077