Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2013, 13:50

autor: Sarge

Wieści ze świata (Dishonored, SimCity, Dead Space 3: Awakened) 13/3/13

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Dishonored oraz Dead Space 3, problemach z serwerami w nowej odsłonie SimCity, a także wyprzedaży serii Resident Evil w usłudze PlayStation Network. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Red Faction

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto pakiet Red Faction Collection. Wszystkie części serii Red Faction możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Zestaw kosztuje 13,74 euro (ok. 44 zł), ale można też zakupić poszczególne odsłony oddzielnie. Promocja potrwa do godziny 19:00.

Humble Bundle with Android 5

Zestaw oferowany w ramach Humble Bundle with Android 5 powiększył się o trzy kolejne gry: Splice, Crayon Physics Deluxe oraz Superbrothers: Sword & Sworcery EP. W posiadanie tych tytułów automatycznie weszły osoby, które wcześniej zakupiły pakiet. Z kolei przyszli nabywcy muszą zapłacić kwotę powyżej średniej widocznej na oficjalnej stronie akcji (obecnie 6,79 dolarów, czyli ok. 22 złote), by zdobyć wszystkie oferowane produkcje. O szczegółach na temat Humble Bundle with Android 5 przeczytacie pod tym adresem.

Dishonored

Zespół Arkane Studios podzielił się za pośrednictwem Twittera nowym screenem z gry Dishonored, wspominając jednocześnie, że więcej szczegółów poznamy jeszcze dzisiaj. Sporo wskazuje na to, że zdjęcie zapowiada kolejny dodatek DLC do tego tytułu, w którym mielibyśmy wcielić się w Dauda zabijającego cesarzową. Tym samym poznalibyśmy sam początek gry z kompletnie innej perspektywy. Czekamy na potwierdzenie tych przypuszczeń.

Czy w nowym DLC do gry Dishonored wcielimy się w zabójcę cesarzowej? - Wieści ze świata (Dishonored, SimCity, Dead Space 3: Awakened) 13/3/13 - wiadomość - 2013-03-13
Czy w nowym DLC do gry Dishonored wcielimy się w zabójcę cesarzowej?

Ouya

Julie Uhrman, założycielka firmy odpowiedzialnej za powstanie konsoli Ouya, powiedziała w wywiadzie dla serwisu The Verge, że omawiana platforma sprzętowa początkowo nie będzie wyposażona w wiele zapowiadanych wcześniej funkcji sieciowych. Takie atrakcje jak chat z innymi ludźmi, lista znajomych, czy osiągnięcia do odblokowania zostaną wprowadzone dopiero w późniejszym okresie bieżącego roku. Ouya od początku będzie za to wspierać tryb multiplayer w grach i tylko od deweloperów będzie zależało, czy zdecydują się takowy zaimplementować w swoich produkcjach.

President’s Day

Serwis Siliconera poinformował, że europejski oddział firmy Square Enix zarejestrował znak towarowy o nazwie President’s Day. Redaktorzy spekulują, że może to być podtytuł nadchodzącej produkcji studia Eidos, wymieniając prequela serii Legacy of Kain. Tak naprawdę nie ma jednak zbyt wielu podstaw, by tak sądzić i tajemniczy znak towarowy równie dobrze może odnosić się do czegoś innego.

PlayStation Network / Resident Evil

Dzisiaj po południu w europejskiej wersji usługi PlayStation Network rozpocznie się wyprzedaż, w trakcie której nawet o 50% taniej zakupimy poszczególne odsłony serii Resident Evil. Promocją objęte zostaną nie tylko najnowsze części cyklu, ale też klasyki z pierwszego PlayStation. Wygląda jednak na to, że w niektórych przypadkach tytuły będą przecenione tylko w zestawach, a nie oddzielnie. Szczegóły znajdziecie na europejskim blogu PlayStation.

Dead Space 3: Awakened

Wczoraj w usługach Xbox Live oraz Origin zadebiutował dodatek DLC Awakened do gry Dead Space 3, który dzisiaj po południu trafi również do oferty europejskiego PlayStation Network. Rozszerzenie opowiada o dalszych losach Isaaca Clarke’a i Johna Cartera, którzy powracają na statek Terra Nova z mocno odmienionym wnętrzem. Twórcy zapowiadali mroczny klimat i powrót do korzeni cyklu. DLC kosztuje 29 złotych lub 800 punktów Microsoftu.

Dead Space 3: Awakened ma zaoferować mroczny klimat i powrót do korzeni cyklu - Wieści ze świata (Dishonored, SimCity, Dead Space 3: Awakened) 13/3/13 - wiadomość - 2013-03-13
Dead Space 3: Awakened ma zaoferować mroczny klimat i powrót do korzeni cyklu

SimCity

Serwis Rock, Paper, Shotgun opublikował stanowisko anonimowego informatora pracującego swego czasu nad nową grą SimCity. Twierdzi on, że produkcja nie bazuje w tak dużym stopniu na serwerach, jak przekonywała ostatnio Lucy Bradshaw ze studia Maxis. Twierdziła ona, że „nie byłoby w tej chwili możliwe uruchomienie gry w trybie offline, bo to wymagałoby znacznej ilości inżynieryjnej pracy całego zespołu”. Tymczasem anonimowy informator jest zdania, że serwery nie mają zbyt wiele istotnej pracy (m.in. przesyłaniem informacji między graczami, zapisywaniem stanu rozgrywki, czy komunikacją z usługą Origin) i umożliwienie zabawy w trybie offline nie byłoby wielkim problemem dla twórców. Gracze mogą czuć się zatem jeszcze bardziej zdezorientowani, bo nie można stwierdzić z całą pewnością kto ma rację.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: