Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Dead Space 3: Awakened (PC)

Dead Space 3: Awakened

Dead Space 3: Awakened to fabularne rozszerzenie DLC do horroru science-fiction autorstwa zespołu Visceral Games. Wprowadza ono nową mini-kampanię dla pojedynczego gracza, której akcja dzieje się po wydarzeniach z podstawowej wersji gry.

To jest dodatek do gry Dead Space 3.

Akcji | TPP | science fiction | survival horror | horror

Okładka Dead Space 3: Awakened (PC)

data premiery gry:

12mar2013

PC X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Space 3: Awakened to pierwszy duży fabularny dodatek do strzelanki Dead Space 3. Wyprodukowało go będące częścią firmy Electronic Arts studio Visceral Games, czyli ten sam zespół, który odpowiadał za podstawową wersję gry.

Akcja rozszerzenia toczy się po wydarzeniach z Dead Space 3. Dodatek opowiada tym samym o dalszych losach Isaaca Clarke’a i Johna Cartera. Bohaterowie muszą wpierw wydostać się z pokrytej lodem planety Tau Volantis, a następnie powrócić na statek Terra Nova, którego wnętrze zostało jednak mocno odmienione. Jednostkę przejęli bowiem we władanie unitolodzy, którzy przeobrazili ją w obłąkany kościół i ozdobili ściany kawałkami ciał ludzi oraz nekromorfów, chcąc oddać cześć istocie znanej jako Głos. Przeżycie bohaterom utrudnia fakt, że wydarzenia z finału Dead Space 3 zakłóciły stabilność psychiczną Clarke’a, więc teraz zarówno on, jak i Carter są dręczeni przerażającymi halucynacjami. Jednocześnie, ich omamy są odmienne, więc grając w trybie kooperacyjnym każdy z graczy zobaczy coś innego.

Dead Space 3 postawiło na emocjonującą akcję, co odbyło się kosztem horroru. Natomiast Awakened powraca do klimatu grozy znanego z pierwszej odsłony. Wśród naszych przeciwników znajdują się nie tylko nekromorfy, ale również unitolodzy, którzy na różne sposoby okaleczyli swoje ciała, aby zbliżyć się do swojego bóstwa. Ponadto halucynacje bohaterów nie ograniczają się tym razem do krótkich scenek. Zamiast tego często w trakcie walki zobaczymy istoty, które w rzeczywistości są jedynie wytworem udręczonych umysłów Clarke’a i Cartera. Bohaterowie mają problemy z odróżnieniem prawdy od fikcji, co powoduje, że te omamy mają być w stanie zadawać im autentyczne obrażenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Dead Space 3: Awakened

Klasyfikacja PEGI Dead Space 3: Awakened

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Dead Space 3: Awakened

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GS lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP1)/7
  • łącze internetowe
Wieści ze świata (Dishonored, SimCity, Dead Space 3: Awakened) 13/3/13
Wieści ze świata (Dishonored, SimCity, Dead Space 3: Awakened) 13/3/13

wiadomość13 marca 2013

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Dishonored oraz Dead Space 3, problemach z serwerami w nowej odsłonie SimCity, a także wyprzedaży serii Resident Evil w usłudze PlayStation Network. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dead Space 3: Awakened - pierwsze informacje i screeny z fabularnego DLC
Dead Space 3: Awakened - pierwsze informacje i screeny z fabularnego DLC

wiadomość8 marca 2013

Firma Electronic Arts ujawniła pierwsze materiały graficzne i informacje z Dead Space 3: Awakened, czyli dużego fabularnego DLC do trzeciej odsłony cyklu. Jego akcja toczyć się będzie po wydarzeniach z podstawowej gry, a pod względem atmosfery rozszerzenie ma powrócić do klimatów grozy znanych z pierwszej części.

PC
X360
PS3