Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2013, 08:33

autor: Adrian Werner

Dead Space 3: Awakened - pierwsze informacje i screeny z fabularnego DLC

Firma Electronic Arts ujawniła pierwsze materiały graficzne i informacje z Dead Space 3: Awakened, czyli dużego fabularnego DLC do trzeciej odsłony cyklu. Jego akcja toczyć się będzie po wydarzeniach z podstawowej gry, a pod względem atmosfery rozszerzenie ma powrócić do klimatów grozy znanych z pierwszej części.

W Dead Space 3: Awakened zagramy w przyszłym tygodniu.

Ostatnich kilka dni było nerwowych dla fanów serii Dead Space z powodu pogłosek, które stawiały pod znakiem zapytania przyszłość marki. Plotki te na szczęście zostały zdementowane i miłośnicy cyklu mogą teraz powrócić do wypatrywania premiery Awakened, czyli pierwszego dużego DLC do Dead Space 3. Firma Electronic Arts właśnie wypuściła obszerny zestaw informacji i materiałów graficznych odnośnie tego dodatku. Wyłania się z nich obraz produkcji, która powinna zadowolić osoby tęskniące za klimatem horroru z pierwszej części.

Akcja Awakened toczyć się będzie po wydarzeniach z Dead Space 3. Dodatek opowie o dalszych losach Isaaca Clarke’a i Johna Cartera. Bohaterowie powrócą na statek Terra Nova, ale zastaną jego wnętrze mocno odmienione. Jednostkę przejęli bowiem we władanie unitolodzy, którzy przeobrazili ją w obłąkany kościół i ozdobili ściany kawałkami ciał ludzi oraz nekromorfów, chcąc oddać cześć istocie znanej jako Głos.

Wydarzenia z finału Dead Space 3 zakłóciły stabilność psychiczną Clarke’a, więc teraz zarówno on, jak i Carter będą dręczeni przerażającymi halucynacjami. Jednocześnie, ich omamy mają być odmienne, więc grając w trybie kooperacyjnym każdy z graczy zobaczy coś innego.

Dead Space 3 postawiło na emocjonującą akcję, co odbyło się kosztem horroru. Awakened ma powrócić do klimatu grozy znanego z pierwszej odsłony. Wśród naszych przeciwników znajdą się nie tylko nekromorfy, ale również unitolodzy, którzy na różne sposoby okaleczyli swoje ciała, aby zbliżyć się do swojego bóstwa. Ponadto halucynacje bohaterów nie ograniczą się do krótkich scenek. Zamiast tego często w trakcie walki zobaczymy istoty, które w rzeczywistości są jedynie wytworem udręczonych umysłów Clarke’a i Cartera. Bohaterowie będą mieli problemy z odróżnieniem prawdy od fikcji, co spowoduje, że te omamy mają być w stanie zadawać im autentyczne obrażenia.

Dead Space 3: Awakened trafi do sprzedaży w Europie 12 marca w wersjach na PC i Xboksa 360, a dzień później zadebiutuje edycja na PlayStation 3. Dodatek sprzedawany będzie wyłącznie w dystrybucji elektronicznej.

  1. Dead Space – oficjalna strona serii
  2. Recenzja gry Dead Space 3 - Isaac Clarke więcej strzela, mniej się boi
  3. Dead Space 3 - oficjalny polski poradnik do gry