Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Fields of War (PC)

Fields of War PC

Fields of War to opracowana przez zespół Thermal Erosion strzelanka multiplayer, w której gracze biorą udział w olbrzymich sieciowych bitwach z udziałem wielkich robotów. Na raz na jednej mapie bawić się może maksymalnie dwieście osób.

Akcji | science fiction | mechy i roboty

PC Windows
Okładka Fields of War (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16stycznia2014

Fields of War to sieciowa gra bitewna, w której gracze zasiadają w kokpitach wielkich robotów bojowych. Jest to debiutancki projekt studia Thermal Erosion.

Akcja gry toczy się na obcej planecie w odległej przyszłości, w czasach gdy na polach bitewnych dominują mechy. Twórcy nie silili się na opracowanie jakiejkolwiek fabuły, gdyż produkcja przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek multiplayer. Fields of War pozwala wziąć udział w sieciowych starciach, podczas których na mapie walczyć może aż 200 wielkich robotów. Rozpoczynając zabawę gracze dołączają do jednej z dwóch frakcji – Północy lub Południa. Każdy serwer przechowuje stały świat, co umożliwia wielotygodniowe, a czasem nawet wielomiesięczne konflikty. Uniwersum gry podzielone zostało na terytoria, których przejęcie zwiększa domenę frakcji i zapewnia dodatkowe bonusy do dalszego prowadzenia wojny.

Przed dołączeniem do wojny gracz musi wpierw stworzyć własną maszynę. Twórcy przewidzieli pięć klas maszyn. Tzw. Altillery to mechy wyposażone w dwa potężne działa i rakiety dalekiego zasięgu. Maszyny te są powolne, ale potrafią atakować z dużych dystansów. Z kolei Demolition to roboty specjalizujące się w wykorzystywaniu różnego rodzaju rakiet. Dodatkowo posiadają silnik odrzutowy, pozwalający na szybką ucieczkę lub błyskawiczne dogonienie przeciwnika. Mechy klasy Engineer pełnią rolę wsparcia i zdolne są naprawiać inne maszyny oraz konstruować działka strażnicze. Z kolei typ Infiltrator specjalizuje się w zwiadach oraz cichym eliminowaniu pojedynczych celów, w czym pomaga mu system kamuflażu termooptycznego oraz moduł zakłócający działanie urządzeń pokładowych wrogów. Ostatnią kategorią jest Tank i należą do niej najwolniejsze oraz najcięższe mechy. W przetrwaniu pomaga im silnik umożliwiający generowanie tarcz oraz teleportację na niewielkie dystanse. Każdą z tych klas można w dalekim stopniu modyfikować, zmieniając zarówno jej wyposażenie, jak i wzór kamuflażu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-200  

Oczekiwania czytelników: 3.8 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Fields of War

Wymagania wiekowe Fields of War

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Fields of War

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8
Fields of War pozwoli na starcia 200 mechów na jednej mapie
Fields of War pozwoli na starcia 200 mechów na jednej mapie

wiadomość10 marca 2013

Studio Thermal Erosion rozpoczęło zamknięte testy Fields of War. Będzie to sieciowa gra bitewna, w której na jednej mapie walczyć ma maksymalnie 200 kontrolowanych przez graczy mechów.