Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka MechWarrior Online (PC)
OkładkaMechWarrior Online (PC)

MechWarrior Online PC

MWO

MechWarrior Online to powrót klasycznej serii osadzonej w uniwersum BattleTech. Akcja gry rozpoczyna się tuż przed inwazją Klanów w 3050 r., tj. przed wydarzeniami ukazanymi w MechWarrior 2: 31st Century Combat. Twórcy postawili tym razem wyłącznie na rozgrywkę sieciową.

Akcji | science fiction | zagraj za darmo | mechy i roboty | MMO | strzelanki | BattleTech (uniwersum)

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MechWarrior Online Premiera PC

17września2013

Steam

10grudnia2015

producent: Piranha Games wydawca: Infinite Game Publishing Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

MechWarrior Online to restart popularnego cyklu symulatorów science fiction, w których główną atrakcję stanowią ogromne maszyny kroczące zwane battlemechami. Tym razem gra połączyła swoje symulacyjne korzenie z elementami MMO. Studio Piranha Games zdobywało doświadczenie jako współtwórcy konsolowych wersji takich gier jak Duke Nukem Forever, Need for Speed Shift czy Transformers: Revenge of the Fallen.

Akcja MechWarrior Online rozpoczyna się w roku 3049, przy czym każdy dzień w rzeczywistym świecie jest odpowiednikiem dnia w grze. Gracze mają okazję poznać świat Battletecha - Sferę Wewnętrzną, i wraz z biegiem czasu doświadczyć jej przemiany na skutek inwazji tajemniczych najeźdźców zwanych Klanami.

W grze przejmujemy kontrolę nad potężną maszyną bojową - battlemechem, której bardzo rozległymi możliwościami, posługujemy się podczas walki. Otoczenie obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Rzecz jasna, jak na grę z tej serii przystało, mamy duże pole do popisu w kwestii ingerowania w wygląd i osprzęt, w jaki wyposażony zostanie „mechaniczny wojownik”. Producenci postarali się o bardzo dużą ilość możliwych kombinacji w zakresie modyfikacji maszyn. Element ten został wpasowany w kontekst gry MMO, w której każdy z graczy chce identyfikować się z kierowaną przez siebie postacią. W produkcji znajdziemy charakterystyczne elementy dla serii, takie jak przegrzewanie się reaktorów mechów, co zmusza pilotów do kontrolowania ich temperatury w czasie walki. W grze zobaczymy tak znane fanom uniwersum konstrukcje jak: Atlas, Jenner czy Hunchback.

Rozgrywka dla wielu graczy w Mechwarrior skupia się na drużynowych starciach, opartych na współpracy różnych typów mechów. Gracz może specjalizować się w roli zwiadowcy, szturmowca, obrońcy lub dowódcy, tylko ścisła kooperacja pozwala na zajęcie istotnych punktów terenowych i zwycięstwo w bitwie.

Mechwarrior Online oferuje możliwość zakupu ulepszeń na stronie producenta, za pośrednictwem prawdziwych pieniędzy, jednak dostępne w ten sposób przedmioty nie powodują ułatwienia gry, a jedynie szybszy dostęp do cenionej przez gracza zawartości.

Ponieważ tytuł stanowić miał odświeżenie serii, musiał oczywiście otrzymać odpowiednią oprawę wizualną. Piranha Games oddała więc graczom do dyspozycji produkcję opartą na silniku CryEngine 3 (użyty m.in Crysis 2), dzięki któremu możemy podziwiać zarówno bogate w szczegóły otwarte przestrzenie jak i zrujnowane miasta.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MechWarrior Online: Odpowiednia dla każdego wieku.

MechWarrior Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i3 3.30 GHz
  • 4 GB RAM (8 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1024 MB (GeForce GTX 265 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP1)/7(SP1)
  • łącze internetowe