Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2017, 16:22

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wieści ze świata (Tekken 7, MechWarrior Online, Nidhogg 2, River City Ransom: Underground) 17/7/2017

Dziś piszemy o DLC z nowym wojownikiem do gry Tekken 7 (Geese Howard), aktualizacji 1.4.126 do MechWarrior Online, dacie premiery Nidhogg 2 i usunięciu ze Steama River City Ransom: Underground na skutek wysiłków kompozytorki muzyki do tego tytułu. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Geese Howard z Fatal Fury zimą zawita do gry Tekken 7

Firma Bandai Namco Entertainment opublikowała nowy zwiastun bijatyki Tekken 7, na którym zaprezentowano kolejnego wojownika. Jest nim Geese Howard znany z cyklu Fatal Fury. Na samym przedstawieniu się nie skończyło, gdyż na poniższym materiale wideo możecie też obejrzeć rozgrywkę tą postacią. Zawodnik zadebiutuje w ramach DLC zimą bieżącego roku.

Tekken 7 dostępny jest na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych od czerwca bieżącego roku.

MechWarrior Online – aktualizacja 1.4.126

18 lipca, czyli jutro, MechWarrior Online otrzyma aktualizację 1.4.126. Na forum produkcji deweloperzy opublikowali rozpiskę nadchodzących zmian i nowości. Jedną z nich będzie zaktualizowana mapa Inner Sphere, która zostanie dostosowana w ten sposób, by odzwierciedlała stan świata gry w roku 3057. Następne w kolejce są nowe klany – Steel Viper oraz Nova Cat. Oprócz tego wprowadzone zostaną zmiany w warunkach zwycięstw, pojawią się też niedostępne wcześniej bronie, dodatkowe wyposażenie i kilka innych atrakcji. Jeżeli chcecie to wszystko przetestować, to produkcję pobierzecie za darmo z oficjalnej strony lub ze Steama.

Nidhogg 2 ukaże się 15 sierpnia

Poznaliśmy termin premiery niezależnej gry akcji Nidhogg 2. Kontynuacja udanej produkcji z 2014 roku ukaże się 15 sierpnia bieżącego roku. Oznajmiono to na blogu PlayStation, ale data ta dotyczy nie tylko wersji na konsolę PlayStation 4, ale także PC-ty, co zresztą widać na Steamie. Dwójka rozwinie pomysły zastosowane w jedynce. Będzie to więc produkcja, w której wystarczy jeden cios, by zostać pokonanym, ale tym razem otrzymamy m.in. większy wachlarz dostępnych broni (łuki, topory itd.), bardziej interaktywne lokacje, nowe typy ataków oraz nowy styl graficzny.

Wieści ze świata (Tekken 7, MechWarrior Online, Nidhogg 2, River City Ransom: Underground) 17/7/2017 - ilustracja #1

River City Ransom: Underground usunięte ze Steama

River City Ransom: Underground, czyli jedna z nowszych odsłon serii Kunio-kun, została wycofana ze sprzedaży na Steamie. Sprawa jest o tyle ciekawa, że najwidoczniej jest to efekt starań kompozytorki Alex Mauer. Z informacji dostępnych w Internecie wynika, że współpracowała ona z firmą Imagos Softworks, tworząc muzykę do gry Starr Mazer. Deweloper wykorzystał efekty jej starań także w Starr Mazer: DSP, nie płacąc po raz drugi, co nie spodobało się autorce, która zaczęła straszyć youtuberów prezentujących ten tytuł ustawą Digital Millennium Copyright Act, a ostatecznie zgłosiła sprawę Valve, które wycofało projekt ze sprzedaży. Ostatecznie gra wróciła do obiegu, ale już bez muzyki Mauer.

Podobnie sprawa ma się z River City Ransom: Underground. Mauer co prawda nie stworzyła ścieżki dźwiękowej tej produkcji sama, ale dołożyła do niej swoją cegiełkę, co niestety zmusiło Valve do wycofania produkcji z łamów Steama. Deweloperzy wyjaśnili jednak, że skontaktowali się już z działem prawnym sklepu i liczą na szybki powrót gry do sprzedaży. Jednocześnie zapewnili, że nie mają oni nic wspólnego z działaniami Mauer na YouTubie, która ponownie wysyłała użytkownikom serwisu prezentującym River City Ransom: Underground zażalenia, powołując się na ustawę DMCA.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: