Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka River City Ransom: Underground (PC)
OkładkaRiver City Ransom: Underground (PC)

River City Ransom: Underground PC

Zrealizowana w stylu retro dwuwymiarowa bijatyka z elementami platformówki i RPG, będąca kontynuacją klasycznego hitu, jaki ukazał się w 1989 roku na konsoli NES.

Akcji | platformówki | elementy RPG | kooperacja

River City Ransom: Underground Premiera PC

28lutego2017

Steam

28lutego2017

producent: Conatus Creative wydawca: Conatus Creative

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

River City Ransom: Underground na komputery PC to sequel River City Ransom od Technos Japan Corporation, za który odpowiada studio Conatus Creative. Tytuł został ufundowany dzięki zbiórce na Kickstarterze, w której twórcy zebrali niecałe 220 tysięcy dolarów. Nad grą pracuje między innymi Yoshihisa Kishimoto, twórca gry Double Dragon i ojciec gatunku beat’em up, do którego zalicza się także River City Ransom: Underground. Studio zyskało też wsparcie kompozytora Richa Vreelanda, znanego szerzej jako Disasterpeace. Vreeland, odpowiedzialny wcześniej za ścieżkę dźwiękową do gry Fez, teraz został także autorem muzyki do dzieła Conatus Creative.

Gra jest dostępna również dla posiadaczy Linuksa oraz Maca.

Fabuła

Akcja River City Ransom: Underground rozgrywa się prawie 25 lat po wydarzeniach z River City Ransom. Główni bohaterowie, Alex i Ryan, są już absolwentami szkoły River City High. Lata temu musieli zmierzyć się w niej z miejscowymi osiłkami, by uratować z rąk Slicka, szefa jednego z gangów, dziewczynę Ryana – Cyndi. W River City zapanował spokój, nic jednak nie trwa wiecznie. Teraz, gdy Alex i Ryan są już dorośli, Slick znów zaczyna sprawiać problemy, a dwójka bohaterów znów stawi czoła jemu i innym gangom.

W grze mamy możliwość wcielenia się w jedną z ponad ośmiu różnych postaci, wśród których są także Alex i Ryan.

Mechanika

Dzieło Conatus Creative oferuje ponad 100 poziomów. Świat River City Ransom: Underground jest otwarty, a gracz w jego obrębie może walczyć, wymieniać ekwipunek i ulepszać umiejętności. Najważniejsze elementy mechaniki i cel gry zostają jednak niezmienne: spuścić łomot przeciwnikom za pomocą paru przycisków na klawiaturze. Ci ostatni dzielą się na 10 różnych gangów. Ponadto każda z postaci, które może poprowadzić gracz, ma swoje wyjątkowe sposoby walki, co urozmaica rozgrywkę.

Tryby gry

Nowością w River City Ransom: Underground względem pierwowzoru z 1989 roku jest tryb multiplayer. Kampanię można przejść samemu (tryb singleplayer), ale także w trybie kooperacji przez Internet lub lokalnie. Twórcy udostępnili graczom również arenę walk - dostępną tak samo przez Internet albo lokalnie. W grze wieloosobowej może walczyć naraz do czterech osób.

Kwestie techniczne

River City Ransom: Underground korzysta z silnika MonoGame, na którym stworzony został także Fez. Twórcy określają swoją grę jako przyjazną moderom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe River City Ransom: Underground: 12+

River City Ransom: Underground Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 120 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10