Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONE
Okładka MotoGP 17 (PC)
OkładkaMotoGP 17 (PC)

MotoGP 17

MotoGP 17 to kolejna już odsłona serii wyścigów motocyklowych opartych na licencji motocyklowych mistrzostw świata. Uwzględnia wszystkich zawodników, tory, drużyny oraz maszyny biorące udział w zawodach w roku 2017.

Wyścigi | motocyklowe

MotoGP 17 Premiera

15cze2017

PC PS4 XONE

producent: Milestone wydawca: Milestone Strona oficjalna

Gry podobne do MotoGP 17

RIDE

RIDE 2

Valentino Rossi: The Game

MotoGP 2017 wydane na platformę PC, XONE i PS4 to kolejna odsłona symulacji wyścigów motocyklowych, oparta na licencji Motocyklowych Mistrzostw Świata. Korzenie cyklu sięgają roku 2000, a przez 17 lat zdążył się on poważnie rozwinąć. W najnowszej odsłonie odpowiedzialne za produkcję studio Milestone oddaje do dyspozycji gracza wszystkie maszyny, trasy oraz zawodników znanych z zawodów MotoGP 2017. Zawartość ta dodatkowo wzbogacona została o 70 zabytkowych jednośladów różnych klas: poczynając od tych posiadających silniki czterosuwowe, przez dwusuwowe o pojemności 500cc, kończąc na tych o pojemności 125cc. Wyścigi odbywają się na tych samych licencjonowanych torach, na których zawodnicy ścigają się w bieżącym sezonie. Gra oferuje rozbudowany tryb kariery, jak również możliwość rywalizowania przez sieć.

Mechanika

MotoGP 17 oferuje realistyczny i wymagający model jazdy, niezbędne jest więc dostosowanie prędkości i sposobu prowadzenia do maszyny, jaką w danej chwili użytkujemy; im jest silniejsza, tym trudniej ją opanować. Można ścigać się w kilku klasach: przede wszystkim w MotoGP, ale również Moto3 oraz Moto2. Ponadto w najnowszej odsłonie wyścigów uwzględniono zawody Red Bull MotoGP Rookies Cup.

Wyścigi odbywają się na trasach będących częścią cyklu MotoGP 2017. Znaleźć można tu więc zarówno klasyczny tor Silverstone położony w Wielkiej Brytanii, jak również nowy Red Bull Ring z Austrii. Wyścigi odbywają się niemal w każdym zakątku globu – w sumie w grze zawarte zostało 18 lokacji. Prócz torów, w produkcji znalazły się wszystkie zespoły biorące udział w tegorocznych zawodach. Można się więc ścigać pod flagą Ducatti, Hondy, Yamahy czy Suzuki.

Tryby gry

MotoGP 2017 oferuje tryb kariery, gdzie zdobywa się kolejne wyścigowe szlify, podpisuje nowe kontrakty i rywalizuje na coraz szybszych maszynach, by finalnie osiągnąć motocyklowe mistrzostwo świata. Poza tym w grze zawarto wariant sieciowy, pozwalający na rywalizację z innymi graczami.

Kwestie techniczne

MotoGP 17 na PC, XONE i PS4 stworzono w oparciu o autorski silnik studia Milestone. Poza realistycznie odwzorowanymi motocyklami i torami, gra po raz pierwszy oferuje stabilną animację na poziomie 60 klatek na sekundę. Dzięki temu jest szybsza, doznania płynące z wyścigów są jeszcze bliższe rzeczywistości, wymaga też jednak większego skupienia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI MotoGP 17

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

MotoGP 17 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II X4 850 3.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 640/Radeon HD 6670 lub lepsza
 • 33 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8/10
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 4670K 3.4 GHz/AMD FX-9590 4.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 390X lub lepsza
 • 33 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8/10 64-bit
PC
PS4
XONE