Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PCSwitchXONE
Okładka TT Isle of Man: Ride on the Edge (PS4)

TT Isle of Man: Ride on the Edge

Opracowana przez twórców z francuskiego studia Kylotonn Games gra wyścigowa, poświęcona cyklicznej i uznawanej za jedną z najniebezpieczniejszych na świecie imprezie motocyklowej, jaką stanowią rozgrywane od 1907 roku wyścigi na Wyspie Man.

Wyścigi | motocyklowe | multiplayer

Okładka TT Isle of Man: Ride on the Edge (PS4)

data premiery gry:

6mar2018

PS4 XONE

27mar2018

PC

23maj2019

Switch

TT Isle of Man: Ride on the Edge to gra wyścigowa, poświęcona cyklicznej imprezie motocyklowej, rozgrywanej niemal nieprzerwanie od 1907 roku na Wyspie Man. Za powstanie gry odpowiada francuskie studio deweloperskie Kylotonn Games, znane wcześniej z takich gier wyścigowych, jak Truck Racer, Motorcycle Club czy ostatnia odsłona popularnego cyklu rajdowego WRC 5. Produkcja posiada oficjalną licencję imprezy, uzyskaną na mocy umowy z patronującym jej Rządowym Departamentem Rozwoju Ekonomicznego Wyspy Man.

Mechanika

Tytułowe wyścigi motocyklowe o nazwie International Isle of Man TT Race (w ostatnich latach znane także jako Isle of Man TT Festival), to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego typu, rozgrywana niemal corocznie od 1907 roku na będącej częścią Imperium Brytyjskiego Wyspie Man. W latach 1949-1976 wydarzenie to było częścią Motocyklowych Mistrzostw Świata, organizowanych przez federację FIM. Na skutek kontrowersji związanych z bezpieczeństwem zawodów, w 1977 roku Isle of Man TT wypadło z kalendarza Mistrzostw, zachowując etykietkę jednej z najniebezpieczniejszych, cyklicznych imprez sportowych, w której na przestzeni ponad stu lat śmierć poniosło kilkuset motocyklistów.

Na potrzeby opisywanej produkcji wiernie odtworzono będący areną imprezy tor wyścigowy o nazwie Mountain Course. Trasa o długości 37 mil (ok. 60 kilometrów) przebiega w całości na publicznych drogach Wyspy Man, które na czas zawodów są wyłączane z ruchu. Dzięki oficjalnej licencji, w grze TT Isle of Man: Ride on the Edge znajdziemy także realnie istniejących motocyklistów wraz z ich drużynami oraz wykorzystywanymi przez nie maszynami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 141 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,00 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do TT Isle of Man: Ride on the Edge

Klasyfikacja PEGI TT Isle of Man: Ride on the Edge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe TT Isle of Man: Ride on the Edge

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD Phenom II X2 550 3.1 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7770 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4670K 3.4 GHz / AMD A12-9800 3.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki GeForce GTX 1060 3 GB / Radeon R9 290 4 GB lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Games with Gold w lutym - m.in. Call of Cthulhu i SW Battlefront
Games with Gold w lutym - m.in. Call of Cthulhu i SW Battlefront

wiadomość28 stycznia 2020

Poznaliśmy listę tytułów, które w lutym trafią do subskrybentów Games with Gold i Xbox Game Pass Ultimate. W ramach usług udostępnione zostaną gry Fable Heroes, Star Wars: Battlefront (Xbox 360 / Xbox One), TT Isle of Man oraz Call of Cthulhu (Xbox One).

Zapowiedziano TT Isle of Man: Ride on the Edge od twórców WRC 5
Zapowiedziano TT Isle of Man: Ride on the Edge od twórców WRC 5

wiadomość16 kwietnia 2016

Miłośnicy wyścigów motocyklowych mają powody do radości, gdyż firma Bigben Interactive zapowiedziała grę TT Isle Of Man: Ride on the Edge, tworzoną przez Kylotonn Games na licencji Isle of Man TT. Produkcja ukaże się w 2017 roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

PC
PS4
XONE
Switch