Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2016, 08:29

autor: Góral

Zapowiedziano TT Isle of Man: Ride on the Edge od twórców WRC 5

Miłośnicy wyścigów motocyklowych mają powody do radości, gdyż firma Bigben Interactive zapowiedziała grę TT Isle Of Man: Ride on the Edge, tworzoną przez Kylotonn Games na licencji Isle of Man TT. Produkcja ukaże się w 2017 roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Zapowiedziano TT Isle Of Man: Ride on the Edge od twórców WRC 5 - ilustracja #1

Firma Bigben Interactive podpisała umowę z The Isle of Man Government Department of Economic Development na mocy której wyda grę wyścigową TT Isle Of Man: Ride on the Edge na licencji Isle of Man TT. Obecnie nie posiadamy zbyt wielu informacji na temat tej produkcji, ale zdradzono, że ukaże się ona w 2017 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Oczywiście nie zabraknie wszystkich najważniejszych zespołów, producentów maszyn oraz samych zawodników, a za wszystko to odpowiada zespół Kylotonn Games. Fani gier rajdowych kojarzą go z zeszłorocznego WRC 5, które idealne nie było, ale swoje momenty miało, więc może tym razem będzie lepiej.

I to właściwie wszystkie konkrety. Warto jednak wspomnieć czym tak naprawdę jest Isle of Man TT. Są to organizowane od 1907 roku jedne z najsłynniejszych wyścigów motocyklowych. Zasłynęły one nie tylko emocjonującymi zmaganiami sportowców, ale też ze względu na wiele śmiertelnych wypadków – w ciągu całej historii zawodów śmierć poniosło kilkuset motocyklistów. Najbliższe zmagania odbędą się w dniach 28 maja – 10 czerwca bieżącego roku.

Firma Bigben Interactive to francuski wydawca gier wideo założony w 1981 roku. W jej katalogu znajduje się m.in. łowiecka seria Hunter's Trophy czy też programy treningowe z cyklu My Body Coach, ale najważniejszą marką jest przejęte od Black Bean Games WRC. Firma współpracuje z ekipą Kylotonn Games od dłuższego czasu i wspólnie stworzyły m.in. wspomnianą już serię Hunter's Trophy, ale studio na swoim koncie ma także inne tytuły, w tym strzelankę Bet on Soldier.