Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Bet on Soldier: Blood Sport (PC)

Bet on Soldier: Krwawy Sport PC

Bet on Soldier: Blood Sport

Gra FPS, w której bierzemy udział w morderczych zawodach oglądanych przez miliony widzów żyjących w świecie odległej przyszłości. Ciekawym elementem jest system hazardowy, pozwalający określone sumy na konkretne wyniki walk. .

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Bet on Soldier: Blood Sport (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25sierpnia2005

14października2005

pudełko PL

Bet on Soldier to gra, która według swoich twórców, firmy Kylotonn, ma rozruszać skostniały rynek FPSów i wprowadzić powiew świeżości do produktów ze średniej półki tego gatunku. Autorzy proponują nam dość oryginalne podejście do rozgrywki, polegające nie tylko na eksterminacji kolejnych, coraz liczniej pojawiających się przeciwników.

Świat pogrążony jest od wielu lat w wojnie, której początków już nikt nie pamięta. Olbrzymie korporacje, które podzieliły wpływy i rządy pomiędzy siebie, traktują wojnę jako czysty biznes. Ich pracownikami są najemnicy otrzymujący wypłaty za kolejnych zastrzelonych oponentów i notowani na giełdach. Wśród nich znajdują się również żołnierze elitarni, dla których zabijanie wyłącznie dla zabijania pozbawione jest dreszczyku emocji. Tym co ich najbardziej „kręci” jest obstawianie wyników kolejnych starć z wrogiem. Dla nich właśnie przygotowano specjalny program, Bet on Soldier, będący równocześnie rozrywką dla mas. I w takiego najemnika wcielasz się ty drogi graczu.

Gra złożona jest z szeregu etapów, na których musimy stawić czoło różnym przeciwnikom. Przed wkroczeniem na kolejny poziom możemy postawić określoną sumę pieniędzy na wynik naszej walki z danym żołnierzem przeciwnej frakcji. W momencie spotkania go w trakcie bitwy przystępujemy do pojedynku. W razie przegranej, tracimy postawioną pulę natomiast jeśli wygramy otrzymujemy pieniądze, których ilość określana jest przy uwzględnieniu rangi przeciwnika, ilości postawionych przez niego pieniędzy oraz czasu jaki zajęła nam walka. Dzięki zdobytym funduszom możemy ulepszać swojego zawodnika, a co za tym idzie konkurować z mocniejszymi przeciwnikami.

Za prezentację grafiki odpowiedzialny jest autorski silnik „Kt”, który zajął programistom 6 lat badań i projektów. Dzięki temu dostajemy pełne wsparcie pixel i vertex shaderów oraz nienagannie symulowany model fizyczny postaci i przedmiotów. Do rąk twórcy gry włożą nam ponad 40 rodzajów broni, która posłuży do eliminowania ponad 40 rodzajów elitarnych wojowników na obszarach rozsianych w Europie, na Alasce i Kubie. Przewidziano również tryby walk wieloosobowych, w których może wziąć udział do 32 graczy. Aby walki te były zróżnicowane, przygotowano 8 klas żołnierzy, różniących się między sobą statystykami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 1 DVD / 4 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 321 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Bet on Soldier: Krwawy Sport

Klasyfikacja PEGI Bet on Soldier: Krwawy Sport

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Bet on Soldier: Krwawy Sport

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 64MB (Geforce 3 lub lepsza)

Bet on Soldier: Krwawy Sport - recenzja gry
Bet on Soldier: Krwawy Sport - recenzja gry

Recenzja 15 listopada 2005, 11:33

Przed każdym zadaniem należy odpowiednio się uzbroić, a więc udajemy się do miejsca zwanego potocznie sklepem i za ciężko zarobioną gotówkę przywdziewamy się w jeszcze cięższy złom. Podstawową sprawą jest pancerz, na kolejny rzut idzie kilka rodzajów broni, a na koniec parę granatów, co by za luźno w portkach nie było. Ogółem autorzy przygotowali około czterdziestu części uzbrojenia, pogrupowanych na kilka głównych grup. Oprócz wspomnianego już pancerza oraz granatów możemy dodatkowo zaopatrzyć się w tarczę, a przede wszystkim w kilka rodzajów oręża, podzielonego na cztery grupy główne (bronie podręczne, lekkie, podstawowe i ciężkie). Każda z grup składa się z kilku podgrup, dzięki czemu np. bronie lekkie dzielą się na pistolety, strzelby pneumatyczne oraz pistolety maszynowe, natomiast do broni podstawowych zaliczmy karabiny szturmowe, komandoskie oraz snajperskie. Zróżnicowanie jest naprawdę spore, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nie ma przy tym żadnego problemu, aby połączyć kilka taktyk i siać spustoszenie zarówno na dużych (karabin snajperski), jak i małych (ciężka strzelba) dystansach. Jedynym problemem, występującym na początku rozgrywki, może być brak mamony na zakup ulubionych środków zagłady. Na szczęście im dalej w las tym więcej zielonych wpada w nasze łapki.