Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Devastation (PC)

Devastation PC

Utrzymana w klimatach post-apokaliptycznych gra akcji FPS umiejscowiona w zurbanizowanym świecie przyszłości, przeznaczona głównie do sieciowych rozgrywek drużynowych, w których uczestniczą zróżnicowane postacie.

Akcji | FPP | science fiction | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Devastation (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25marca2003

25kwietnia2003

pudełko PL

Gra akcji/FPS nastawiona przede wszystkim na wieloosobowe rozgrywki drużynowe w sieci, jednakże posiadająca też kampanię jednoosobową. Akcja rozgrywa się w post-apokaliptycznym świecie przyszłości, gdzie gangi uliczne, różni najemnicy i ex-żołnierze walczą z doskonale uzbrojonymi oddziałami wielkich korporacji. W trybie wieloosobowym gracz może wybrać, po której stronie się opowiedzieć i walczyć wraz z 31 innymi graczami na 12 zróżnicowanych mapach. W trybie jednoosobowym aby przejść 20 specjalnie przygotowanych map musimy wykazać się zarówno wyśmienitym refleksem i celnością, jak i umiejętnościami bezszelestnego skradania się, łamania zabezpieczeń komputerowych, itp. Dużą zaletą gry jest bardzo nowoczesny silnik graficzny firmy Epic (Unreala) oraz całkowicie interaktywne otocznie, gdzie wszystko może zostać uszkodzone i zniszczone, a nawet wykorzystane w walce, np. rozbita butelka. Autorzy szczycą się także sztucznym A.I. przeciwników kontrolowanych przez komputer - walczą oni w sposób skoordynowany i wykorzystują teren oraz przedmioty do ukrycia się przed ostrzałem czy do zastawiania pułapki. Do naszej dyspozycji oddano ponad 30 rodzajów broni, w tym karabiny maszynowe, miecze, karabiny snajperskie, strzelby, itp. Devastation pozwala na rozgrywkę w kilku trybach, m.in. Death Match oraz Capture the Flag.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 692 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Devastation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Devastation

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM, 64 MB akcelerator 3D, 1 GB HDD

Devastation - recenzja gry
Devastation - recenzja gry

Recenzja 25 kwietnia 2003, 16:38

Jednak jeśli chodzi o ich umiejętności, to stoją na dobrym poziomie i radzą sobie w ferworze walki. Jednakże sztuczna inteligencja przeciwników jest żenująca na każdym poziomie trudności, nie mówiąc o łatwym i średnim. Praktycznie ich siła polega na ilości. W walce sam-na-sam czy nawet kiedy jest ich niewiele więcej, są po prostu „głupi”. Pomijam celność, która też uwarunkowana jest rodzajem posiadanej pukawki, ale zachowanie... Biegają w dziwnym kierunku albo czasem nie reagują na obecność gracza! Na jednym z wcześniejszych poziomów zdarzyło mi się przeoczyć jednego, kucającego gdzieś z boku gościa! Nie mówiąc już o tych, którzy biegną w moją stronę z dechami, kiedy ja posiadam karabinek maszynowy... Współpraca w grupach i to jeszcze z dowództwem? Nie ma mowy.